Misafirlerimizin konaklama süreleri sonra erdikten sonra kendilerinden ev ve tatilleri ile ilgili puanlama ve değerlendirme yapmalarını rica ediyoruz.
10 Şubat 2020 tarihi itibari ile toplam 11.855 adet farklı misafirimizden yorum aldık.
Bu yorum notlarında verilen puanların ortalaması 10 üzerinden 9,07 olarak gerçekleşti.
Yorumları aşağıda bulabilirsiniz.
Sistemimize dışarıdan bir yorum eklemek mümkün olmayıp, tüm yorumlar evlerimizde konaklayan misafirler tarafından yapılmıştır.
Villa Ramses / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" 22.09.2015-26.09.2015 tarihleri arasinda bayram tatilimizi gecirmek icin villa ramsesten ev kiraladikEv yeterince guzel olmasina ragmen ev sahibi inanilmaz uyumsuz kafasina estigi zaman eve girip cikan ve sonunda da bir arkadasimizin evlilik teklifi yaptigi ozel bir gunden sonra eve girerek 'kim yapti lan bunu' diyerek herkese bagirip cagirarak herkesi gerdiOrada ozel bir gun kutlanmisti ve de havuza 3-5 tane konfeti parcasi kacmistiBunu sorun yapan ve gece 12de eve girerek bu sekilde bagirip cagirarak herkesin moralini altust ettiEvden ayrilacagimiz gun evi kontrol edip onceden vermis oldugumuz 1000tl depozitoyu bize iade etmesine ragmen daha sonra bizi arayarak biz eve girdigimizde kirik olan sandalyeyi siz kirdiniz bunu diyerek bir sandalye icin bizden 180 tl talep etmistirKesinlikle ve kesinlikle bu evi tavsiye etmiyoruz

Ev sahibinin cevabı

Öncelikle yaz tatilinizde 22-26 Eylül 2015 tarihlerinde bize ait olan villada konaklamayı seçtiğiniz için tekrar teşekkür eder ve karalama yapmak istediğiniz durumlara cevap vermek isterim. Villamız anlaşmadaki gününde resimlerde ve ilanda görüldüğü gibi A'dan Z'ye tam donanımlı olarak tarafınıza teslim edilmiştir.Ancak söylediğiniz gibi kafamıza estiği gibi eve gelinmemiştir. Kaldığınız 4 günün 2 sinde jandarmaya yapılan şikayetler sonucu iki kez jandarma birlikleriyle sizin etrafı rahatsız etmenizden dolayı muhatap olmak zorunda kaldım.Ayrıca villanın etrafında bulunan komşulardan da telefon almak zorunda kaldım ve mahcup oldum.Fakat bunu size kaç kez uygun bir dille anlatmamıza rağmen siz yine aynı şekilde tekrarladınız. Konfeti meselesine gelirsek; attığınız 3-5 konfeti parçası değildi.Havuzun giderini tıkayacak kadar fazla sayıdalardı.Evlenme teklifi yaptığınızı söylediğiniz gece bir alt villada kalan diğer misafirlerimiz telefon açtı ve havuzun taştığını bildirdiler.Bizde bunun üzerine geldik ve baktık ki denge tankındaki suların yarısı taşmıştı ve alttaki villanın bahçesi sularla dolmuştu.O anki sinir ve o kadar olayın birikmesi ani bir tepki vermiş olsak da ertesi gün müşteri haklılığını her zaman savunduğumuz için gerekli özrü dilediğimizi hatırlatmak isterim. Aynı zamanda depozito konusuna gelirsek;sizden kırdığınız sandalyeyi kendinizin söylemesini beklerdim ancak bu erdemli davranışa haiz olmadığınız ve bizim de geç farkettiğimiz durum itibariyle sizden kırmış olduğunuz sandalyenin hasar bedelini istememiz şikayete değer bir konu olmadığı kanaatindeyim. Ayrıca bütün bunların üstüne konaklama kapasitesi maksimum 14 kişi olan bu villamızda anlaşmada yazmasına rağmen ,15 kişi kaldınız.O fazladan 1 kişiyi çıkarma hakkımız bulunduğu halde böyle bir şey yapmadık ve sizin tatilinizi iyi geçirmenizi temenni ettik. Tüm bu saydıklarım gerek telefonumda çekilmiş fotoğraflarla,gerek şahitlerle,gerek sizin ınstagrama koyduğunuz ''15kişi1ev'' hashtagı ile ispatlanabilir niteliktedir. Hakkımızda yazmış olduğunuz kötü yorum için sizlere yine de teşekkür ediyor ancak sizleri karşılıklı menfaatler çerçevesinde saygıya davet ediyorum. "

Rahmi Can Hacıoğlu, 04.10.2015
Villa Aganta / Kaş,               Notu: 1 / 10
" Villa sepeti ile ikinci tatilimdi.Birinci tatilim kalkanda villa melisada muhteşem bir tatildi gerçekten..Gerçekten unutamayacağım bir tatil geçirdim.O yüzden tatilim bitmeden bir gün önce villayı terkettim.Bu kadar olumsuzluğun olduğu bir tatil hayatımda ilk defa yaşadım.Biz çalışan insanlarız,senede bir defa tatil yapabiliyoruz.Öncelikle fotoğraflardaki ihtişama inanmayın sakın,Mikrodalganın kapağını da açmayın lütfen,Yastık,yorgan ve çarşaftaki lekeler ayrı zaten.500 mt.yakında market varmış!!! adayı talan ettim en yakın market 6 km ötede kaş merkezde.Örümceklerle resmen kovalamaca oynadım.Karınca ve arı istilasına hiçbirşey demiyorum.Ses sistemi çalışmıyor.Akşamları kendinizi hapishanede hissediyorsunuz.ve daha anlatamayacağım bir sürü problem.Bu problemleri yazıyorum en azından benden sonra konaklamak isteyen arkadaşlar bilgilensin.Ev sahibine hakkımı kesinlikle helal etmiyorum...Not:Evle ilgilenen Hasan Bey'le hiçbir sıkıntımız olmadı.Sabahları ekmeğimizi bile getirdi sağolsun..Ama bu kadar olumsuzlğun olduğu yerde kaç tane Hasan bey olsa fayda etmez..

Ev sahibinin cevabı

Kaş Çukurbağ Yarımadası Akdeniz'le Kaş'ın inanılmaz bir güzellikle buluştuğu doğal,sakin ve çok güzel bir yerdir.Çalışan veya çalışmayan tüm insanların kafasını dinleyebileceği bu güzelim yerde misafirimiz belli ki çok sıkılmış ve ne yazık ki kendini hapiste hissetmiş ama bunlar kendi duyguları! Müşterimizin bu kadar mutsuz olmasına üzüldüm. Villamız yıllardır müşterilerimizin zevkle kaldığı ve tekrar tekrar geri geldiği özel bir yer. Birçok müşterimiz,manzaranın web sitesindeki resimlerden daha güzel olduğunu söylüyorlar.Zafer Bey'den sonra bir haftalığına gelen aile giderken yine geleceklerini,ve çok güzel bir tatil geçirdiklerini belirttiler (!)Bu müşterimiz büyük ve tanınmış bir inşaat şirketinin yönetim kurulu üyesidir. Yarımada doğal olduğu için güzel.Arı ve karınca bazen olabiliyor.Elemanımız müşterinin şikayetinden hemen sonra gerekli bölgeye karınca ilacı uygulamış üstelik.Biz yine de müşteri çıkar çıkmaz çevreyi yeniden profesyonel ilaçlama şirketine ilaçlattık.. Konuklarımız gelmeden önce villa iki temizlikçi bayan tarafından temizlenir.Temiz çarşaflar serilir,temiz banyo,yüz ve havuz havluları gereken yerlere konur.Müşterimiz market konusunda ise haklı.Market ve süpermarketler (bilinen birçok süpermarket zinciri) Kaş merkezde ve 6 km uzaklıkta.. Biz yine de konuklarımızı nasıl daha iyi ağırlayabiliriz mantığıyla mutsuz müşterimizin yazdıklarını değerlendireceğiz ve her zamanki gibi konuklarımızı daha mutlu etmek için çalışacağız.Saygılar. Villa Aganta sahibi. "

Zafer Tire, 07.07.2017
Villa Mistral / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" tatilimizi 6 gece planladık 5-11 yaşında iki çocuğumuzla tatile başladık. temiz bir evde güler yüzle karşılandık. kenan bey yardımlarını hiç eksik etmedi. ev çok kullanışlı temiz havuzu temiz. dışardan su almanıza gerek yok kaynak suyu lezzetli çok güzeldi. buraya kadar her şey çok güzeldi lakin ilk gece havuz başında otururken akreple karşılaştım. tedirgin oldum içerde de var mı yok mu derken uykusuz bir gece geçirdim. pencere ve kapılarda bulunan telleri asla açık bırakmadık. kenan beye ilettik sorunun çözümü olarak telleri açık bırakmamayı önerdi. 3. gece gecenin 2 sinde çocukları kontrol için odalarına baktığımda iki tane akrep oğlumun yatak başlığının duvarındaydı. sonrası malum uykusuz tedirgin bir tatil ve dayanamayıp tatilin bitmesini beklemeden evi terk ettik. benim anlamadığım şu dağ başı böcek akrep yılan vs. olabilir ama bunun çözümü mevcutken neden önlem alınmıyor. ilaçlamadan tutunda bir sürü fişe takılıp bu böcekleri evden uzak tutan aletler mevcut. açıkçası korku içinde endişe içinde, koca 1 yılın yorgunluğunu atmak için gittiğim evde yaşamak beni üzdü. insanlar tatil için gidiyor önlem alınmalı alınmak zorunda.çocuklu ailelere tavsiye etmiyorum çünkü önlem yok.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Osman Bey,
Öncelikle yorum bıraktığınız için teşekkür ederiz. Villalarımız malum doğa içerisinde yer almaktadır. Kendimiz inşaatını yaptığımız için bu evlerin hem dışarıdan hem içerisinde derzleri örülmüş olup dışarıdan eve bir böcek girmedikçe ev içerisinde yuva yapmaları imkansızdır. Bu sebepten Kenan Bey size sineklikleri kapalı tutmanızı özellikle önermiştir. Ancak bu sene havaların sıcak geçmesi, mevsim değişikliği gibi sebeplerden sadece Yakaköy'de değil bir çok bölgede böceklerde artış gözlemlenmektedir. Bilginiz olsun, yorumunuzdan sonra prize takılıp böcekleri uzak tutan cihazlardan ikişer tane alınıp evlere konulmuş ve bu cevabı yazdığımda siz çıkış yaptığınızdan beri iki hafta geçmiş ve iki müşteri eve giriş yapıp ayrılmıştır. Bu misafirlere özellikle böceklerle iligli bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sorduk ve hiç problem yaşamadıklarını iletmişlerdir. "

Osman Balıkay, 05.08.2017
Villa Elam / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Öncelikle merhaba tatile 2 grup geliyorduk 2 bebek 8 yetişkin toplam 10 kişi.antalya girişinde büyük bir kaza yaptık ve gerçekten ölümden döndük.arabayı sanayiye verdik ve tatil için ayarladığımız tüm para aracın masraflarına gitti. Dolayısıyla ev sahibine verecek pek paramız kalmadı bu noktada insanlığın ne kadar bitmiş olduğunu anladım ev sahibini aradım ve durumu anlattım ve mümkünse bu gece kalıp evin ücretinin geri kalanını yarın halledebilecegmi söyledim.durumumu bilmesine rağmen yok paramı almadan anahtarı vermem gbi birşeyler söyledi yani onca insanı o durumda ortada bıraktı.bizde daha fazla mağdur olmamak için kredi kartlarından nakit avans çekerek ev sahibinin parasını ödedik.yalnız bu esnada kimlik bilgilerini paylaşırken bizimle ilgilenen ve gerçekten aşırı yardımsever ümmühan Hanım'a gerçekten de çok teşekkürler. Arabayı yapıp eve geçtik evdeki eşyalar cok eski çatal bıçak tabak bardak çok çok az 2 kattaki klozet ve haksızı arızalı yalandan koydukları bilardo masasının sopaları eski kırık ve saçma.nihayetinde bir haftamız doldu ev sahibi geldi mrs.mehmet ve anlaşmada yazan 50 kw lük elektriği geçtiğimizi söyledi ve 137 tl ücret istedi ayrıca anlaşmada 12 yazmasına rağmen bize evden 11 de çıkmamızı istedi nese bizde gercekten evdeki tüketime cok dikkat ettik ama saçma sapan bir hesap yaparak bizi borçlu çıkardı.tatile gidecek arkadaşlar kalkan cennet gibi bir yer ev cok güzel eşyalar ve ev sahibi olmazsa :-) ben pişman oldum verdiğim paraya değmedi.villa sepetine ise sadece sunu söyleyecem.ümmühan Hanım'a tekrar tesekkürler iyi niyeti için ama 880 tl paramızı aldınız yani beni niye ev sahibi mrs mehmetle muhattap ediyorsunuz.Teşekkür.

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar,
Uzun yıllardır turizm sektöründe olan bir kişi olarak söylebileceğim tek şey Allah bizi bu zihniyetteki insanlarla bir daha inşallah bir araya getirmez. Yazılan yorumun çoğu iftiralarla ve yanlış bilgilerle dolu. Müşteriye zorla ödeme konusunda bir tutumumuz olmadı, aksine üzerinde paraları olmadığını söyleyince oldukça yapıcı bir şekilde ertesi gün alınabileceği söylendi ancak ertesi gün de ödeme gelmeyince bir sonraki gün müşteriden ödeme talep edilmiştir. Fazla kullanımdan dolayı doğan elektrik ücretinden dolayı bu yorumu yaptıklarına eminim ki müşteriyle uğraşmamak ve daha fazla sinirimi bozmamak adına onu da almadım. Yine de böyle bir yorumda bulunmuşlar... "

Seyit Bilir, 06.09.2017
Villa Beyrut / Altınoluk,               Notu: 1 / 10
" Sık sık villa kiralayan birisi olarak yazıyorum; villaya ulaşım çok zor , yolları berbat, manzarası hariç villanın hiçbirşeyini beğenmedim. İlk karşılandığımızda "şu yasak bu yasak" diye sanki çocuk tembihler gibi uyarılar oldu.evin mutfak eşyaları yetersizdi. Tuvalet kağıdı nerdeyse yoktu (yarım rulo kadar).şişenin dibinde kalmış sıvı sabun dışında temizlik deterjanı adına hiçbirşey yoktu. Temizlik görevlisi gün içinde evin bahçesine gelip bizi saçma sapan şeyler için uyardı. İnternetteki fotoğrafta diğer villanın fotoğrafı vardı ama Oraya gittiğimizde bize farklı bir villa gösterdiler. Fotoğraftakinin dolu olduğunu söylediler. villaya çıkmak için Yüksek ve dik merdivenleri çıkmak zorunda kaldık(yaklaşık 60 basamak).En son bardağı taşıran şey ise temizlik görevlisinin evi teslim alırken memnun kaldınız mı sorusu üzerine evden memnun kalmadığımızı ve şikayetlerimizi saymış olmamıza rağmen yüzsüz yüzsüz bizden bahşiş istenmesi vermeyeceğimizi söylememize rağmen tekrar ısrarla bahşiş istenmesi oldu.yani 2 günlük tatil fırsatımız vardı o da burnumuzdan geldi. Bir daha asla tercih etmeyeceğim bir yer.

Ev sahibinin cevabı

İsmail bey öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sözü uzatmadan şikayetlerinizi değerlendirelim. Yol ile alakalı bir şikayetiniz var. Villalar merkez ana yola 2 km mesafededir. Bu yolun son 500 metresi stabilize asfalttır. Bu manzaraya ulaşmak için son 500 metre yolu kat etmek durumundayız. Bu yol iyi durumdadır fakat hız yapmaya müsait değidir. yavaş ilerler iseniz hiç sorun çıkmadan villaya ulaşabilirsiniz. İkinci olarak temizlik malzemesi olmadığını belirttiniz. Villalarımızda gıda ve temizlik malzemesi sağlanmadığını, kendiniz ile beraber getirmeniz gerektiğini BİLİYORDUNUZ! Buna rağmen temizlik malzemesi yok diyerek şikayet etmenizi biraz garip bulduk. Üçüncü olarak oraya gittiğimizde bize farklı bir villa gösterdiler dediniz. Villalarımıza varmadan önce bir misafirimizin sizin kalmak istediğiniz villada kalmak istediğini ve buna müsaade edep etmeyeceğinizi size sorduk. Siz olumlu cevap verdikten sonra yer değişikliği yapıldı. Onayınız olmasa idi değişiklik yapılamazdı. Dolayısı ile burada hiçbir şeyden haberiniz olmadığı gibi davranmanız ve ‘tuttuğumuz villa doluydu bize başka bir villa verdiler’ demeniz hiç ahlaki değildir. Son olarak bahşiş istendiğini belirttiniz. Keşke neden bahşiş istendiğinide yazsa idiniz. ve Keşke yediğiniz karpuzların kabuklarını ve çöplerinizi nasıl sağa sola attığınızı ve hastalıklara davetye çıkardığınızı ve hijyene ne kadar dikkat ettiğinizide yazsaydınız. Temizlik görevlisi evi temizler, sizin kişisel pisliklerinizi değil! Sahsi bir hizmet beklerseniz tabiiki bir bahşiş vermeniz gerekli olur. Sanırım bunların başlıca sebebi evi çıkış saati olan 12:00 de değilde akşam 16:00-17:00 civarı terk etmek istemenizdeki ısrar ve bizim buna müsaade etmememiz oldu. Hal böyle oluncada bolca şikayet oldu. "

İsmail Çakırşen, 08.09.2017
Villa Belize 1 / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" İnanın hayatımızda geçirdiğimiz en kötü tatildi.. eşim ve 1 yaşındaki bebeğimizle tatil yapmak kafa dinlemek istemiştik ama öyle korkutucuyduki. Evde ikitane akreple karşılaştık - kertenkele vardı böceklerin haddi hesabı yok. 2 gün dayanabildik 2 gün sonunda bırakıp döndük. Ve etraftan 100% korunaklı yazıyor fakat değildi çitlerin arasından ve üst taraflardan görünüyordu. Temizlikte yeterli değildi. Havuz her sabah temizleniyor denildi fakat temizlenmedi. Bi gün öncesinde havuzun üzerinde olan böcekler tozlar ertesi günde vardı. Biz memnun kalmadık.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Sevde Hanım, öncelikle oluşan durumlardan dolayı çok üzgünüz. Fakat villada konakladığınız sürede gerek bizimle gerekse ev sahibi ile bu konular hakkında iletişime geçebilirdiniz ayrıca bölgede bulunan ofisimiz oluşabilecek problemler ile ilgili çözüm üretmek adına sizlere 7/24 destek vermektedir. Villalarımızda gerekli tüm ilaçlamalar gerçekleştirilmektedir. Fakat doğa içerisinde olmasından dolayı her zaman çıkması mümkün olabiliyor. Korunaklılık konusunda daha önce herhangi bir misafirimizden bu villa ile ilgili bir şikayet veya talep almamıştık. Tekrar belirtmek isteriz ki, villalarımızda korunaklılık havuz içerisine ve güneşlenme alanlarının bazı bölümlerine verilmektedir. Bu alanların dışında kalan bölümlerde görünme elbette olabilir. Belirttiğiniz hususlar konusunda kontroller tekrardan yapılmıştır. "

Sevde Sarı, 14.05.2018
Villa Mayıs / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Kesinlikle Evin Her konuda bakıma ihtiyacı var.Temizlik ve hijyen konusunda Sıfırlar.Gitmek isteyenlerFotolara Aldanıp manzaraya aldanıpO paralarını yakmasınlar En kötü Geçirdigim Villa Tatilümdi asla Tavsiye ETMİYORUMMMM...

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar,
Açıkçası buraya cevabı yukarıdaki yorumu bırakan kişilere değil evimizde konaklamayı düşünen çağdaş insanlara yönelik yazıyorum zira tertemiz bir şekilde hazırladığımız evimizi tanınmayacak halde, çok kirli bir şekilde bırakıp, yetmezmiş gibi sayfada iftira atarak yorum yapan insanları kale almıyorum. Bunca yıllık ticari hayatımda bu şekilde bir insanla tanışmamıştım. Misafir eve geldiği andan itibaren sorunlar başladı. Misafir, nedenini halen anlamamıza karşın sanırım ada da villa kiraladığını unuttu, sürekli problem çıkardı. Ev tertemiz bir şekilde hazırlanmasına karşın misafir temiz olmadığını ve evden çıkmak istediğini belirtti. Kendim bizzat temizlik konusunda kontrol yapmış olmamdan dolayı misafirin bu isteğini bahane üretmek için kullandığını biliyordum ancak evi tekrar temizlettirdim. Daha sonraki günlerde misafirden devamlı absürd istek ve sorunlarla karşılaştık. Evin, misafir çıktıktan sonraki halinin fotoğraflarını çektim ancak sayfada yayınlamak mümkün değilmiş. 3 kişi bütün gün temizlik yaparak ancak evi temizleyebildi. Bu müşteriyi tekrar villamıza kabul etmeyeceğimizi firmaya zaten bildirdim. "

Erdener Şuvak, 23.05.2018
Villa Tuana / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Ev konum olarak çok güzel bi yerde fakat yolu baya bi sakat.Ev sahiplerine başka yolu yokmu diye sorduğumuzda aldığımız cevap daha da sakat " Ne oldu beğenemediniz mi ben çocukluğumdan beri bu yokuşu tırmanıyorum " gibi bir cevap. Mobilyalar allaha yalvarıyor biri bizi değiştirsin diye birinin elinde patlamak üzere. Ev sahiplerinin ilgisi bi efsane 02.06.2018 - 12.06.2018 tarihleri arası 10 gün konakladık, tatilimizin yarısında ev sahibinden bi telefon bugün kaçta çıkış yaparsınız diye. Son çıkarken de 1 haftayı aşan tatillerde yastık çarşaf değişimi hakkınız vardı neden kullanmadınız diye tuhaf bir soru daha da 10 numara tatil yapılabilecek bir yer de işler bu kadar zorlaştırabilir ancak daha da yazabilirdim ama vaktime yazık dedim...

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar,
Açıkçası böyle bir yorum almamıza çok üzüldüm. Öncelikle belirtmeliyim ki misafirimizin diyaloğa girdiği kişi ben değilim yani ev sahibi ile değil evin bakımıyla ilgilenen kişidir. Çalıştığımız arkadaş ile yaşadığımız bu ve benzeri sorunlardan dolayı kendisiniyle çalışmamızı sonlandırdık ve başka bir arkadaş ile yolumuza devam ediyoruz.
Bu yorumu okuduktan sonra misafirimiz ile hemen iletişime geçtik ve durumu kendilerine izah ettim. Villa tatili organizasyonu firmanın satışından başlayıp, karşılama, hizmet ve uğurlama gibi birçok elementten oluşuyor. Bu aşamaların herhangi birinde aksama olması durumunda profesyonel bir hizmet verememiş oluyoruz. Misafirimizde telefonda bana belirttiği gibi sorunsuz ve çok güzel bir evde tatil yaparlarken sadece olmaması gereken bir şekilde diyaloğa maruz kalmaları yüzünden mutsuz olmaları beni en çok üzen konu olmuştur. Artık böyle bir sıkıntı yaşamayacağımızın altını özellikle tekrar çizmek isterim. Saygılarımla "

İlyas Çakmak, 16.07.2018
Villa Zeki / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" 1-Villa Zekiyi kiralamamıza rağmen ,villa Hilale yerleştirildik (resimde gördüğümüz bahçedeki pergolayı sorduğumuzda imar izni sebebiyle kaldırıldığı söylendi )( eşyaların değişik olduğu sorgulandığında da bi önceki misafirlerin zarar vermesi sebebiyle değişiklik yapıldığı söylendi ) 2-Eve yerleştikten sonra üst kattan bakınca bizim yandaki pergolalı villada olmamız gerektiğini ve bir yanlışlık olduğunu farkettik. Ev sahibi ile görüşmemizde önce “internet sitesindeki fotoğrafların yanlış olduğunu “ ısrarcı olmamızdan sonra da“yan evde elektrik arızası olduğunu, bu sebeple bizi villa hilale aldığını iletti,gece gündüz çalışsa ancak bitebileceğini ,bize indirim yapmayı teklif etti, biz de madem arıza var villa zekide diyerek , yerleştirdikleri yan villada devam etmeyi kabul ettik. Ama 1 saat sonra Villa zekiye başka konukların giriş yaptığını gördük. Tamamen kandırıldığımızı o an anladık. Belli ki firmadan habersiz konuk alınmış ekstradan.Firmaya bu durumu anlattığımız da “En başında bizi arasaydınız yardımcı olurduk , şu anda yapabileceğimiz birşey yok “ cevabı aldık. Kısacası ev sahibine arıza sebebiyle yardımcı olalım derken , kandırıldık. Mecburen yerleştik Villa Hilale . Ev sahibine bizi kandırmaya çalıştığını söylediğimizde “ Haklısınız , yapmamam gerekiyordu “ demesiyle yetindi. Kiraladığımız villaya geçebildik mi? HAYIR . Birbirinin aynısı olan iki villadan hangisinde olduğumuzdan ziyade , eve giriş itibari ile kandırılmaya çalışmaktı canımızı sıkan.( ve de villa hilaldeki tuvalet ve banyoların camdan olan kapısı. Epeyce zorlandık.Sonuçta çoluk çocuk 3 aile geldik konaklamaya) 3-Havuzdaki bulanıklğı sorduğumuzda , bir önceki konukların kalabalık olmasından kaynaklı olduğunu , girmemizde sağlık açısından hiçbir sorun olmadığı söylendi. Aramızdan iki kişide göz , bir kişide de dış kulak iltihaplanması çıktı. Doktorun söylediği sebep, pis havuzdan kaynaklandığı , doktor raporu ile de elimizde mevcut. 4-Tatilimizin 3. sabahında sular kesildi,bu heryerde olabilecek birşey tabiki ama sorun olan şey dolu olması gereken su deposunun boş olmasıydı.Ev sahibine bildirdiğimizde yine bir önceki konuklar suçlandı,çözeceğini söyledi , belirli saat aralıkları verildi , tam 24 saat sürdü .Bebek ve çocuk olduğunu düşünürsek , oldukça sağlıksız bir ortamdı.Biz firmayı aradıktan sonra su sorunu çözüldü. Sonuç olarak bizim için çok kötü bir tatildi. İndirim adı altında kandırılmamızla başlayan , sağlığımızdan olmamızla devam eden bir hafta oldu. "

Seda Karaca Çinsar, 29.07.2018
Villa Şakrak / Kuşadası,               Notu: 1 / 10
" Villa hic temiz deyildi.Diyer Villalara baktiginizda asiri Pahali.Su ve Elektrigin extra olmasi ayrica Negativ.Havuz bakimi sifir.
Ev sahibinin cevabı
Değerli Misafirimiz Sayın Ali Kurt ve Ailesi, 08 Ağustos 2018 günü tatiliniz için kiralamış olduğunuz Villa Şakrak’ a giriş yaptığınız gün sizinle prosedürleri tamamlamak için Villa da buluştuğumuz zaman sizlere Villayı tanıtıp, anlatıp ve gerekli önemli bilgiler ve Kuşadasındaki tatiliniz boyunca keyifli zaman geçirebilmeniz için ücretsiz rehberlik yapabileceğimiz tarafınıza bilgilendirme olarak verilerek ve Kuşadası da bir sosyal aktivite için, isteğiniz üzere size ücretsiz rehberlik yaptığımızıda belirtmek isteriz. Bu ve benzeri bilgileri sizinle paylaştığımıza dair Villa Giriş Formunu imzaladığınızı ve Villadan ayrılmadan önce sizlere Villada herhangi bir eksip olup olmadığı sorulduğunda ‘’ herşeyin yerinde ve herşeyin sorunsuz ‘’olduğunu ve herhangi bir sorun ile karşılaşma durumunda mutlaka bizlere bildireceğinizi söylemiştiniz. Ekibimiz ile birlikte tatiliniz süresince herhangi bir eksik veya hata gözünüze takılırsa , mutlaka bizleri en kısa sürede bilgilendirmeniz ve bizimde bu tür sorunlara anında müdahale edip sorunu çözeceğimizi söylediğimizi hatırlatmak isteriz. Nitekim tatilinizin 2. Gününde mutfakta bulunan ocaktaki bir sorunu bize akşam saatlerinde bildirmenizden sonra en kısa süre içerisinde servis elemanlarımız tarafından sorunun giderildiğini sözlü ve yazılı olarak teyit ettiniz. Tatiliniz süresince yaşadığınız sorunun, sadece bize bildirdirmiş olduğunuz mutfaktaki ocak sorununun olduğu biliyoruz ve bunu da en kısa süre ( 1 saat ) içerisinde giderdiğimizi belirtmek isteriz. Bize bildirilen her türlü sorun veya sorunlara karşı anında müdahale edip , sorunları en kısa süre içerisinde çözümleyip , tatilinizin en güzel ve keyifli şekilde geçmesini sağlamak bizlerin görevidir. Villamızı kiralamadan önce Villa Sepeti sizlere Villamızın fiyatı, resimleri ,kiralama koşul ve şartları hakkında bilgilendirip ve sizlerinde bu şartları, fiyatı kabul ederek Villamızı kiraladınız. Villamıza sizleri kabul ettiğimiz andan itibaren resimlerde gördüğünüzün dışında hiçbir eksiği olmayan ve resimlerde aynen göründüğü gibi olan Villa ve Villalarımızı her geçen gün siz değerli misafirlerimiz için yenileyerek daha iyi konforlu hale getirmeye çalışıyoruz. Tüm Villalarımızın havuzları uzman , sertifikalı ve bu işin eğitimini almış lisanslı kişilerce bakılmaktadır.Bakımı yapılan havuzlarımızda kullanılan tüm bakım ilaçları da sertifikalı ve kaliteli olarak kullanılmaktadır. Villamıza giriş yaptığınız gün sizlere verilen bilgiler içerisinde ; havuzun 2 günde bir bakımlarının yapıldığı, bakım günleri uzman arkadaşlarımızın sabah çok erken saatler de bu bakımları yaptığını ve sizlerin gün içerisinde havuz kullanımını, rahatınızı bölmemek için bu hizmeti verdiğimizi ve sizlerinde havuz kullanım kurallarına mutlaka dikkat etmeniz gerektiğini söylediğimizide belirtmek isteriz. Tüm misafirlerimizin keyifli, hoş ve güzel bir tatil geçirmesi ebimizin prensipleri arasında yer almaktadır. Sizleri, tekrar Villalarımızda ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı da belirtmek ister ve saygılarımızı sunarız. Arda GÜLER "

Ali Kurt, 15.08.2018
Villa Mars / Dalaman,               Notu: 1 / 10
" Bu evi seçtiğimiz andan itibaren Beste Hanım başta olmak üzere tüm Villa Sepeti her zamanki gibi yakın ilgisini esirgemedi. Fakat ev sahibinin 3 oda 3 banyolu evi, bize 1 odası ile 2 banyosunu kilitleyerek teslim etmesini kabul edilemez buluyorum. (Sanırım 2’si çocuk, 4 kişilik bir aile olduğumuzu nazara alarak kendince bir hesap yaptı. Oysa biz de herkesle aynı parayı ödeyerek tuttuk bu evi.) Ayrıca sinyalleri bozuk olduğundan, çocuklar tatil boyunca tv izleyemedi ve biz bunu sorun yapmayalım demişken, ev sahibi (Alman bir bey) tatil bitiminde tv deki soruna biz yol açmışız gibi ithamda bulundu. Evde barbekü olmasına rağmen bunu bir branda ile depoya kaldırmış olması, eve girişte dikte edici tavırları, elektrik sayacı okuyarak ve etrafı dolaşarak notlar alması, azıcık bile türkçe konuşmadan kurallar sayması, 700 km yoldan kucağımızda 2 yaşında çocukla kan ter içinde akşam 18.30 da eve ulaşmışken, soluk bile aldırmadan günler sonraki çıkış saatimizi bize ısrarla sorması çok ayıp ve küçük hesapçı bir tutumdu. (Evden ayrılırken de aynı tavırla denetim yaptı.) Aynı kurallara bağlılığı, havuz ve bahçe temizliği için geleceğini söylediği yardımcı için de beklerdim. Watsapp’tan ev sahibine hatırlatmama rağmen o yardımcı evden çıkacağımız sabah geldi sadece. Kaldığımız süre boyunca havuzu ve çevresini kendimiz temizledik. Kendisinin bu tür tutumlarının süreklilik arz ettiğini yörede alışveriş yaparken çevreden de teyit ettim. Sözün özü: Ev esasen güzel. Telefon çekmiyor. Fiziki, coğrafi veya güvenlik yönünden başka sorun hissetmedik. Gelgelelim iyi bir tatil, insani yaklaşıma da ihtiyaç duyan birşey. Bunu Villa Sepeti’nin ilgisi dışında o evde göremedik. Deneyimlerin, bir sonraki tatili daha güzel kılması dileğiyle...

Ev Sahibinin çevirisi yapılmış cevabı

Girişte eşim Monika Faruk Bey’in eşi hanfendi ile görüştü çünkü kendisinin ingilizcesi daha iyidi. Eşi eşime alt katı kullanmayacaklarını, üst katta yer alan 2 yatak odası ve banyo yeterli olacağını ilettiği için alt katı kullanıma açmadık. Eğer bu şekilde talep edilseydi tabi alt katı da kullanıma açardık. Faruk Beyler eve girişte TV açık ve çalışır durumdaydı. Kendilerine TV sisteminin nasıl çalıştığını anlatmak istediğimizde ise onlar Tatil esnasında TV izlemeyeceğiz bu yüzden anlatmanıza gerek yok dendi. Misafirlerimiz çıkış yaptıktan sonra evde bulunan 3 TV’de çalışır durumda değildi. Servisi çağırıp tekrar ayarlarını sıfırlamak durumunda kaldık. Whatsapptan Faruk Beye TV ile ilgili sorun mu yaşadınız dediğimizde ise biz TV izleyemedik ancak ayarlarıyla da oynamadık cevabını aldık. Barbekü kullanmak isteyen misafirlerimiz onu depodan alıp kullanıyorlar senelerdir. Bu konuda hiç sorun yaşamadık. Ev girişte elektrik ve su sayacı kontrolu yaptığımız doğrudur çünkü limit aşımında ekstra ücreti talep etmek durumundayız ancak misafirlerimiz limiti aşmadılar ve ekstra bir ücret talep edilmedi. Çıkış saatlerini sorduğum da doğru çünkü aynı gün giriş ve çıkış aldığımız için temizlik için bayan ayarlanacaktı çıkış saatlerine göre. Bunda bir art niyet aramak çok kırıcı. Faruk Beyler giriş yaptıklarında onlara telefon numaralarımızı ilettik. Bir sorun veya istekleri olduğunda bu numaradan bana Whatsapptan da ulaşabilirsiniz diye de ilettik. Faruk Beylerden bir istek gelmedi. Ben kendim herşey yoluna mı diye sorduğumda ise Ramazan Bey havuz ve bahçe temizliğine gelmedi ama sorun değil biz temizledik cevabını aldım. Misafirlerimiz 4 gün kaldığı için de Ramazan Beyi tekrar çağırmadım o saaten sonra çünkü ertesi gün 4. gün çıkışları vardı. Villamızın birçok bölümünde telefonun çekmediği doğrudur. Bu vericiler ile ilgili maalesef. Misafirlerimiz evden memnun kalmış ancak bizim tavırlarımızdan rahatsız olmuşlar anlaşılan. Kendilerine özellikle dolabı gösterip bunlar bizim özel eşyalarımız lütfen bunları kullanmayın dememize rağmen kullanılıp temizlenmemesi de bizi çok üzdü. Belki ana dilde iletişim kuramadığımızdan kaynaklandı tüm bu sorunlar. Yine de evden memnun kalıp 1 puan vermeleri üzücü… "

Faruk Duran, 24.08.2018
Villa Fas / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Öncelikle olumlu yanlarını belirtmek gerekirse evde aklınıza gelebilecek her şey fazlasıyla düşünülmüş araç gereç tabak çanak vs mevcut.Yataklar çarşaflar duvarlara kadar her şey tertemiz.Havuzu yeterince büyük ve temiz.Zaten günlük evin dışı sürekli temizleniyor. Olumsuz yanlarına gelecek olursak ki gerçekten tüm iyi yanlarını unutturuyor.Evin konumundan dolayı evin içresinde sürekli bir haşeratla karşılaşıyorsunuz 5 kuruş büyüklüğünde örümcekler ve kırkayaklar sürekli mevcut ev sahibinin yorumu pencere cam açık kalmıştır ama sadece havuza bakan kapı açık kalmasına rağmen durum böyle evin yeterli derecede ilaçlanmadığını düşünüyorum..Son kaldığım gece 2.katta 10-11 cm boyunda kara akrep öldürdüm evin içinde resmen şok geçirdim çoluk çocuk gittiğim evde allah korusun biz ordayken girse illaki görülürdü günlerce bizle yaşamış demekki birdaha köy içi villa asla kiralamam.Ve evin diğer kötü bir yanı ulaşım kesinlikle sıkıntılı köy yolu çok dar ve evin son 250 m kadarı bir arabanın bile zor geçeceği kadar dar ve çakıllı rampalarda hızını almazsanız dur kalk yaparsanız arabanızdan balata kokusunu bile alıyorsunuz. iki otomatik bir manuel aracımzda bu sorunu yaşadık.Tatil için deniz için gittiğnniz bir evin böye bir konumda olması gerçekten çok saçma ben denize gitmem havuzdan çıkmam diyorsanız sizin için ideal bir ev ama öbür türlü 400m uzaklıktaki markete bile öğlen sıcağında sırf o yollar yüzünden yürüyerek gitmeyi tercih edebilrisiniz.Ayrıca villa kiralıyorsunuz ve eve girişte ayakkabı ile girmenin yasak olduğu söyleniyor hazırlıksız giden aileler için büyük bir problem.3 yıldır villa tatili yapıyorum en kötüsüydü demiyeceğim tek kötüsü buydu.Villa sepetinden ilk kez kiralama yaptım ilgliler buradan teşekkür ediyorum kendilerine fakat ev açıklamalrına biraz daha dikkat ederlerse iyi olur. "

Nazım Doğru, 30.08.2018
Villa Aristo / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Biz yorumlara güvenerek tercih ettik ancak tamamen hayal kırıklığıydı.1hafta boyunca havuzu kullanamadık girdiğimiz anda titreyerek çıktık.hava ne kadar sıcak olsada havuz kesinlikle ısınmadı.evde herşey mevcut ancak biçoğu (çmşr mk. Buzdolabı) arızalı ve harika hanımda bu duruma ilgili değil.Ayrıca sözleşmede yazan giriş çıkış saatleri tamamen harika hanımın insiyatıfine göre değiştirilebiliyor yasal olmadığı halde.girişimiz için akşam 7ye kadar uzayabilir denilirken çıkışımızın sabah 10da yapılması istendi.Şezlonglar fazlasıyla yıpranmış deforme olmuş, şemsiye ise yırtıklarından dolayı güneşten koruyamaz durumdadır.Yataklar çok rahatsız yayları batıyor ve hareket etmeye korkcak derecede gıcırtılar çıkıyor.Yorumlarda harika hanımın ilgisinden bahsedilmiş olsada aynı ilgiyi ve özveriyi biz kesinlikle göremedik.Yaptığımız en vasat ve hayal kırıklığıyla dolu olan tatildi.

Ev sahibinin cevabı

Havuz suyu tüm villalarda aynıdır. Bu tamamiyle sizin gelmiş olduğunuz tarihlerdeki hava durumu ile ilgili. Hiç çalıştırmadığınızı halde çamaşır makinası çalışmıyor demişsiniz. Çıkışınızdan sonra çamaşırlar yıkanıp diğer misafirlere hazırlandı. Buzdolabı tam randımanıyla çalışıyor, getirdiğiniz etlerde sorun olması buz dolabı ile ilgili değildir. Şemsiyeler yırtık pırtık demeniz,. sayenizde ilk kez evimi aynı gün giriş yapan misafirimizi 2 saat geç almak zorunda kaldım, anlayışı için bir sonraki misafir Hakan Beye çok tşk ederim "

Erhan Evin, 25.06.2019
Villa Burgonya / Marmaris,               Notu: 1 / 10
" Sayın yetkili bu evin güzelliği tartışmasız lakin ev 1 kullanım alanları berbat derecede pis göstermelik yüzeysel temizlik 2 muhafazakar kullanım için tutmuş olduğumuz evde kendimizi rahat hissedemedik Havuz suyu ve havuz temizliği hiç yapılmadı veya yüzeysel yapıldı Evin gece 10 da ve sabah 9 gibi çıkması gereken kişi ev sahibi samimiyetsiz bahaneler ile yok eşim hastalandı çıkamadık birazdan çıkmış oluruz gibi saçma bahaneler havuz un yanına paravan çekmiş hemen yanında kendi kaldığı ev bunun gibi bir çok konu verilmiş olan konaklana üçreti önemli değil lakin kaldığımız yerde insan kendini güvende hissetmesi gerekir temiz bir ev de kalmak ister temizlik para sı neden ödedik bu adam yalancı işinize özen gösteriyor iseniz ev sahibini nin yalan konuştuğunu bilmeniz önemli ayrıca havuz suyundan alerjik olduğunuzu da lütfen bilin kaldığımız 7!günde 2 sefer havuz a girdik onda ilk 2 gün diğer günler sadece akşamları yarmaya geldik Ciddiye alırmısınız bilmem ama tam bir hayal kırıklığı oldu bizim için Bu arada eve girişimiz gece 11 de olduğu İçin evi kontrol edemedim parayı da Ödemiş bulundum sonrada tatil huzurumuz berbat olmasın diye problem çıkarmadım Bilginize

Ev sahibinin cevabı

Sinan Bey, yorumunuz için teşekkürler. Bize ödemeyi yaptınız, memnun kalmadınız, şikayetiniz var neden bizimle paylaşmadınız? Size hemen iadenizi yapardık. Biz bu işi sosyalleşmek adına yapıyoruz. Bizim aile olarak parayla pulla işimiz yok. Sizin yüzeysel dediğiniz ev temizliği ya da havuz temizliği üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konu. Hiçbir menfaat gütmeden, bir tek kuruş talep etmeden size ekstra hizmet verdik. Eşimin sağlığı kumar olacak bir husus değil. 7 saat acilde kaldık 7x4 tansiyon. 9x6 ile sonunda eve geldik ,mutlak istirahat dediler.Raporları göndermemi isterseniz hemen yollarım. Bu durumda gerçekleri 2 nci kez tekrar etmiş oluyorum. "

Sinan Kaya, 09.07.2019
Villa Denim / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Öncelikle puanımın düşüklüğü sadece ev sahibinden kaynaklı villa sepetinin yaklaşımı ve hizmetinden çok memnunum. Burada kalmayı düşünenler için ben kısa bir şekilde konuyu açmak istiyorum. Ev içerisinde kullanılan malzemenin kalitesizliği dolayısıyla küçük bir kaza yaşandı evin ampulü alev aldı ve perdeye sıçradı hemen müdahale ettik ancak perde yandı. her ne kadar sıkıntı kullanılan malzemeden olsa dahi biz perdenin ücretini ödeyeceğimizi belirttik fakat ev sahibi sadece yanan perdeyi değil komple odadaki bütün perdeleri değiştireceğini ve dolayısıyla oluşan zararında tamamen fırsatçı yaklaşım ile 10 katını istediğini belirtti.Sonrasında ev sahibine bu şekilde olmayacağını belirttik ve ev sahibi telefonda hakaret ile karşılık vermeye kalkıştı. Benim şahsi terbiyem ev sahibinin gösterdiği tavra karşılık müsait olmadığı için telefonu direk kapatıp villa sepeti yetkililerini aradım hemen ilgilendiler ve olması gereken neyse o yönde yönlendirme yaptılar. Sonrasında ev tatilinde iken sürekli bir bahane ile evin içerisine gelip devamlı olarak bizleri rahatsız etti sonuçta tatile gelmişiz günde 4 defa bir bahane ile eve gelip durulmaz. Evinde hayvanları var hayvanları sevmeyen yapımız yok fakat evimizde hayvanlara karşı alerjisi olan kişi konaklamakta durumu anlattık kedileri buradan almalarını eve girmemesini sağlamalarını rica etsekte tamam dense bile hiçbir şekilde bize yardımcı olunmadı. Bu evin ev sahibi tatilinizi zehir edebilir bu evi düşünen kişi 10 kez düşünmesi gerekmekte. Son olarak sergiledikleri tarafsız ve yapıcı yaklaşımlarından olayı villa sepeti yetkililerine buradan çok teşekkür ediyorum. "

Ömer Altınbaş, 11.07.2019
Villa Uludağ / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Merhabalar Villa Uludağ gayet şık ve konforlu bir villa ve konum açısından kayaköy gibi sakin bir mekanda fakat resimlere bakınca evin iç bölümünde bulunan havuza aldanmayın havuz girilcek gibi değil bunu ev sahibi Ramazan bey de "ben sizin yerinizde olsam o havuzu kullanmam "deyince anlayamamıstim havuz cok kotü kokuyor ve zannimca arıtması bozuk çünkü havuz berrak değil ve havuzun bulunduğu oda yoğun bir şekilde rubet kokuyo bu sebeple yatak odasıyla havuz yanyana olduğu için camekanın kapısını acik birakmamaya dikkat gösterin dış havuzda herhangibir problem yok bahçesi ve peyzajı güzel villanın temizliği açısından rahat olabilirsiniz yalnız su ısıtma problemi var güneş panelleriyle su ısınmakta güneş panellerininde resimlerden görüceginiz şekilde güneş ışığını az almasından sebep su yeterince ısınamamakta ve tatilimizi rezil etti sabah ve akşam vakitlerinde kesinlikle su soguk geliyo öglen vaktinde ise evde 3 kişi ardarda yıkandımı su soguyo yanlıs anlamayin su kullanimi ortalama 5 dk gecmemesine ragmen bu durum boyle kız kardesim bu sebepten hasta oldu ev sahibine bu durumu soyleyince kendince kalitesiz bir espiri yapti klimalari fazla kullanmaniz sebebiyle olmustur dedi neyse ki durumun farkina varip panelleri bizden sonra yukari koyucam dedi ama bunu kesinlikle teyyit edin son olarak yatak odasında tuvalet var kapısız vaziyette degisik bir tarz

Ev sahibinin cevabı

Sedat Bey öncelikle biziseçtiğiniz için teşekkürederiz. Öncelikle villla kiralama esnasında size mutlaka kısa dönem villa kiralamarında temizlik ücretinin extra olduğu size belirtilmiştir. Sizde bunu kabul edip rezervasyonu gerçekleştirdiniz. Villamızın Havuz bakımı için size telefon açtığımda dışarıda olduğunuzu belirttiniz sizden izin alıp bahçeye girdiğimde evdeki tüm ışıkların ve klimaların (50 adet spot, 14 ışık bantı, 6 adet dış aplik, 10 lu sarkıt avize, 3 adet klima) açık olduğunu gördüm. Size mesajla bunu bildirdim ve cevabınız sizden alınan temizlik ücretine istinaden yaptığınızı söylediniz. Öncelikle giden enerji milli servetimizdir diye belirttim. Umarız kendi evinizde de bu şekilde davranmıyorsunuzdur. Villa temizliğini çok beğenmişsiniz ama iç havuz temizliğinin çok kötü olduğunu belirtmişsiniz. iç havuzumuz otomatik akıllı sistem ile temizlenmektedir ve sizden önce ve sonra yapılan ölçümlerde havuzun gayet hijyenik olduğu elimdeki belgelerle ispatlıdır. Rutubet kokusuna gelince iç havuzun bulunduğu bölümde gözünüzden kaçmış olabilir ama havalandırma sistemi mevcuttur. Gün içerisinde otomatik olarak çalışmaktadır. Sıcak su problemini bende anlamadım sizden önce kalan misafirlerimiz 6 kişi idi ve ayrıca sezon boyunca hiç su problemi yaşamadık hatta yazmış olduğunuz sıkıntıları hiç yaşamadık. Malesef bunların hepsi size denk gelmiş olduğu için bizde çok üzüldük. Sanırım bu problemlerin 200 tl temizlik ücretinden kaynaklandı. "

Sedat Parmaksız, 13.09.2019
Villa Nevar / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Villa nevara 29 ağustos tarihinde giriş yaptık. Ben hayatımda böyle rezil bi tatil geçirmedim. İlk gün tost makinasının çalışmadıgını gördük çok umursamadık. Saatler geçtikle rezillik ortaya çıktı. Mutfak eşyaları tava tencere tabaklar son derece kirliydi içinde yemek yapmak yemek yemek imkansız haldeydi. Bulaşık makinası salona kadar köpük deterjan akıttı tüm gün o köpüğü temizlemek için uğraştık. Ek olarak havuz temizlemeye öğlen 1 de geldikleri için saat öğleden sonra 5e kadar havuzu kullanamadık. Ki zaten havuz motoru ve ışıkları bozuktu. Evin elektrik tesisati arızalı. Günde en az 10 kez şalter atıyor dışarıda yabani domuzlar olmasına rağmen gecenin bir körü her gece neredeyse şalter kaldırmak adına evin dışına çıkıyorduk korka korka. Bu sorunların çözümünü isteyimce ev sahibinin layakıt tavrı ile karsılaştık. Bir şalter değil mi kaldırın beyfendi dedi. Bu nasıl saygısız bi tavır? Her şeyden önce canımız allaha emanet bi tatildi. Şalter sürekli atıyor elektrik çarpma olasılıgı yüksek. Bulaşık makinası akıtıyor aynı şekilde elektrik çarpabilir. Havuzun mazgalları kırık bir şekilde evi teslim aldık. İyi ki mazgala düşüp yaralanmadık. Yani cocuklu bi aileyseniz kesinlikle cocugunuzun sizin can güvenliğiniz yok. Sonuç olarak ev fiyasko ev sahibi hiç bir soruns çözüm bulmadı sürekli bizi kandırdı ve erteledi tamir için ne gelen oldu ne de giden ayrıca son derece saygısız lakayıt tavırları vardı telefonu yüzüme kapatmalar vs. Hayatımda böyle rezil tatil yapmadım. Bir haftam evin eksiklerini gidermekle geçti. Sorunlarım keşke evdeki böcekler olsaydı ama allaha emanet bir tatildi. Çamaşır makinası bulaşık makinası tost makinaso havuz bozuktu. Tatil demek için 1000 şahit. Rezil olduk ve geldik. "

Tugay Öz, 11.08.2020
Villa Health / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" eve girerken ev sahibiyle görüştük ve saat 2 de eve girebilirsiniz dedi. 2de evde olacağımızı söylememize rağmen bizi kapıda 1 saat beklettiler. eve girdik buzdolabının buzluğu buz donmuş kapağı açılmıyor temizlik yapanlar hiç açıp bakmamış demekki söyledik ama birşey yapamadılar. bahçe yıkanmamış kuş pisliği ve çekirdek kabukları vardı onu da söyledik sonradan biri gelip yıkadı bahçeyi. evin arka çaprazında iki tane daha ev var. fotoğraflarda görünmüyor açıklamada da bundan bahsedilmemiş . tatilimiz sürecinde bu evlerde tadilat yapıldı. işçiler girip çıktı. hatta bir ara bizim bahçenin yanına molozları döküp ateşe verdiler. ev sahibine bildirdiğimizde ikaz ettiğini söyledi ama yine de evde kaldığımız süre boyunca bu durumdan rahatsız olduk. bir ara kapının önündeki rogar kapağından kanalizasyon suyu taştı görevliye söyledik gelen giden olmadı ben paspası alıp temizledim yıkadım. son 2 günümüzde de elektrik kesintisi oldu evin elektrik kesintisine yönelik hazırlığı yok evde bir mum bile yok akşam yemeğini telefonun ışığıyla yedik elektrik kesildiği için su da akmadı son iki günümüz de öyle geçti. çıkacağımız gün ev sahibi acelemiz yok geç çıkabilirsiniz dedi. biz de geç kalktık kahvaltımızı yapıp saat 1 gibi çıkarız diye düşünürken görevli saat 10da geldi hazır olmadığımızı geç çıkacağımızı ev sahibinin belirttiğini söyledim adam bana atar yaptı benle tartıştı giderayak moralimizi bozdu. aslında ev güzel ev sahibi de ilgili gibi ama bizim tatilimiz kötü geçti. "

Mehmet Teber, 27.08.2020
Villa Akın / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Tatilimiz güzel geçti ama bizim için konforsuz bir evdi villa ismini hak etmiyor bence mutfak eşyaları çok eski bıçak dahi kesmiyor hele salondaki koltuklar berbat uzanıp dinlenmeniz imkansız koltuğun tahtaları sırtınıza batıyor mangal keyfim berbat oldu yelpazesi bile yok basit bir mangal demiri var resimlerdeki beklentilerimizi karsilamadi hiç birşey temizlik iyi değildi şezlong lar resimdeki gibi değil eski püskü şezlong singerli renkleri bozarmis halk pilaji sezlongu gibi her sabah 6 tida eve havuz bakımı için geliniyor hoş birşey değil yani kendinizi güvende hissetmiyorsunuz evin girişi tenha zaten kimde anahtar var veya yok soru işareti var mantığı ne dir ev kiraya verilmisken sabah eve birinin gelmesi mangal yapmak için yelpaze yok dediğimde aldığım cevap kartonla yelle abi oldu bende çöp kovasınn kapağı ile yellemek zorunda kaldım tam işkence sonra kapak kırıldı bunun için 50 TL bizden kesinti yaptılar mangal üstü firacalamak için insan bı tel fırça koyar villada tatil yapıyorsunuz ama sanki dag basina gelmişsiniz işinize yarayacak malzemeler. Yok koltukların uzeri sigara yanığı konum güzel ama işletme eksiği var çocuklu aileler dikkat havuzun kenarından aşağıya korkuluk yeterli değil düşebilir cocugunuzu daima gözetim altında tutmani gerekiyor yani manzara güzel konum güzel ama eksiklik çok var son olarak verdiğim paraya değmedi diyorum. Keşke başka yere gitseydim.

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar, villamın toplamda bugüne kadar 42 yorumu ve 7 nin altında notu olmamasına dikkat edilmesini isterim. Bunun dışında misafirimiz ilk geldiği gün kırlentleri bize tekrardan yıkattı ve 7 gün altında aldığımız temizlik parasının kesintisini kendi kendine yaptı ve bize vermedi. Tüm konuşmalarında ödediği paradan dolayı bizi esir aldığını düşünerek, fırçalama diyebileceğimiz tonda konuştu. Eski püskü şezlonglar ilk sabah havuzcumuz havuz terasına girdiğinde ters durmuş haldeydi, minderler yerlerdeydi. Bu şekilde kullanan misafirler olduğu sürece eskimesi engellenemez zaten. Havuzcunun havuz terasına girmesinin nedeni sizlerin temiz bir havuz kullanması, havuz terasının sabahları yıkanması, temizlenmesi ve düzenlenmesi için ama insanların içlerinde kötü düşünce olduğunda bunu güvensizlik olarak algılayabiliyor. Şükürler olsun 3 senedir kiralanan ve misafirlerimize hizmet veren binada hiç hırsızlık olmadı. Ayrıca şikayet bile olmadı. Mangal konusunda misafirimiz haklı bunu atlamışız ve bize sorduğunda uzakta olduğumuzdan dolayı o şekilde yapabilirmisiniz dedim. Normalde hiç bir misafirimizden kesinti vs. Yapma isteğinde değiliz. Bunun dışında misafirimiz kapının önünde arabasını yıkayıp, bütün arabasının içindeki pislikleri kapının önüne atmış. 50 TL kesinti yaptığımız çöp kovasını kapının önünde kırdı bıraktı. Bu kadar para bizim içinde çektiğimiz çileye değimedi. Keşke başka yere gitseydiniz. Gelicek olan diğer misafirlerimizden özür diliyorum, bizi yanlış tanımayın. Biz bu işi para kazanmak için yapıyoruz ama kimseninde ne kölesiyiz, nede elemanı. Şimdiden diğer misafirlerimize iyi tatiller dilerim. "

Kasım Karataş, 03.09.2020
Villa Kasovari / Kuşadası,               Notu: 2 / 10
" Sayın okuyucular;Ağırlıklı olarak yorumlara bakıp karar verdiğimiz, iyi geçeceğini umduğumuz bir tatil planımız vardı.Yanımızda götürdüğümüz misafirlerle beraber eve vardığımızda, mutfak temizliği kesinlikle yapılmamış ve tuvaletler temizlenmemişti.Yerler lekelerin, tuvaletler sineklerin istilasına uğramıştı.Bu duruma rağmen tatil keyfimiz kaçmasın diye marketten temizlik malzemeleri alarak temizlikçi gibi evi önce temizlemeye başladık.Karşılaştığımız bu sorunu ev sahibine bildirdiğimiz halde kabul görmedi ve bizde uzun bir yoldan geldiğimiz için keyfimiz kaçmasın diye problem etmedik.Ev sahibi hanımefendi tatilimizin üçüncü gününde eve ziyarete geldi ve havuz motorunun sigortasının kapalı olduğunu görünce misafirlerimizin yanında bizlere bağırmaya ve hakaret etmeye başladı.Nedenini araştırdığımızda çocuğumuzun sigortayı dış aydınlatmayı açmak isterken yanlışlıkla kapattığını öğrendik ve özür dilediğimiz ve zararını karşılayacağımızı kendisine izah etmemize rağmen agresif tavrını devam ettirerek hepimizin moralinin bozulmasına ve tatilimizin bitmesine iki gün kala evden ayrılmamıza vesile oldu. Sayın okuyucular sizce önemli olan bir sigorta herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir yerde mi olur yoksa kilitli müdahale edilemeyecek konumda mı olur? Kaldı ki eğer elektrik kesintisi olursa yine aynı sorunla karşılaşabilirdik. O zaman ev sahibi hanımefendi hakaretleri elektrik idaresine mi yapacaktı.?Tabi ki evin olumlu tarafları da yok değildi.Mesela etrafı kapalı havuzu büyük ve bahçesi güzeldi.Biz misafirlerimizle beraber bu güzellikleri yaşayamadık bu nedenle bu villayı düşünen tatilcileri de uyarmak istedik. Tatil seçerken yorumlara bakarak karar vermenin çok doğru olmadığını ve kiraladığınız firmanın sorun esnasında size yaklaşımının ne derece önemli olduğunu anladık.Saygılarımızla

Ev sahibinin cevabı

Sayin okuyucular, Bilgin bey ilk geldiginde eve girmeden önce otoparkta "Ev ve sizin hakkınızda yazılanlar icin geldik inşallah buradan sorunsuz ayriliriz" diye bir cümle kullanınca çok şaşırdım, "Neden olsun ki?" dedim "Ben 10 yıldır bu tip tatil yapıyorum ve hep sorun yaşıyorum" dedi. Ne gibi dediğimde "En başta hiç bir şey söylenildiği gibi olmuyor" dedi. Ben de uzatmadan "Burda her şey göründüğü gibi sorun yaşamazsınız" dedim. Daha sonra evin kullanımı ve uyulması gereken kuralları tek tek anlattım. Havuz ve sulama sisteminin otomatik olduğunu, ellenmemesi gerektiğini üstüne basarak söyledim. Hatta panoları kilitlerken "Kilitlemenize gerek yok Ece hanim, çocuklarım hiç bir şeye dokunmazlar, merak etmeyin" dedi. Ben de "Olsun, ne olur ne olmaz çocuktur" diyerek kapattım. Havuzun o gün sabah bakımının yapıldığını, 3 gün sonra tekrar bakımları için gelineceğini belirttim ve iyi tatiller dileyerek evden ayrıldım. 28 Haziran 2017 tarihinde bayram yoğunluğu nedeniyle sabah erken saatte havuz bakımı için gelemeyen havuzcu öğleden sonra eve ulaşmış, ailenin havuzu kullandığını görünce beni aramıştır. Ben de "Rahatsiz etme, saat uygun değil, ilaçlama ve bakımı ben yaparım" diyerek eve gittim ancak bu hassasiyetim yanlış anlaşılarak kontrol için gittiğim izlenimi yaratmıştır. Bahçeye girdiğimde "Nasıl memnun musunuz?" diye sordum ve "Çok beğendik, bu yıl içinde biz yeniden gelmeyi düşünüyoruz" dediler. Sonra bahçede kayısı ağacımın büyük ana dalının kırılmış olup yerde yattığını ve merdivenin ağacın altında olduğunu gördüm. Bunun üzerine "Çok mu asıldınız ağaca" dedim. "Hayir dokunmamızla kırıldı" dediler. (Ağacın ve kırılan dalın resmi ekte gönderilmiştir) Sonrasında havuza doğru bakım malzemeleriyle ilerledim. Havuzun yanına gelince çalışmadığını fark ettim ve sigortayı kontrol etmek için besleme panosuna yöneldim. Panoya yaklaşınca kapağının açık olduğunu fark ettim, içine bakınca ise sigorta ve havuz ile bahçe sulama sisteminin otomatik çalışma zamanlayıcılarıyla oynandığını, devre dışı bırakıldığını gördüm. Bilgin beye havuzun ne süreden beri çalışmadığını sorunca "Dünden beri yaklaşık 24 saattir" diye cevap vermiştir. İkaz etmeme rağmen niye panoyla oynadıklarını ve niye böyle bir durumu haber vermediklerini sorup böyle bir durumun çok büyük sorun yaratabileceğini, sıcak havada havuzun bakterilenmesine ve yosunlanmasına neden olabileceğini, bu şekilde kullanılmasının sakıncalı olduğunu söyleyince, Bilgin bey "Ne olacak, boşaltır yeniden doldurursunuz" dedi. Kendisine bu havuzun 220 ton su aldığını, 10 günden önce boşaltılıp temizliğinin yapılıp doldurulamayacağını, kendilerinden sonra geleceklerin de tatil planlarını bozmuş olacağını izah ettiğimde agresifleşerek "Parasıyla değil mi, öderiz, siz bize bunları söyleyemezsiniz" diyerek kızmaya başlamıştır. Sonrasında kendilerinin yanında havuzcumuzu aradım ve havuzcu tarafından 2 gün içinde yosunlanmanın başlayacağı, şu anda da bakteri üremesinin başlamış olabilecegi ve havuza girmenin sakıncalı olduğu belirtilmiştir. Aynı konuşma sırasında yosunlanmaya engel olmak ve bakteri oluşumunu engellemek için kullanılması gereken ilaçlar söylenmiş, bu ilaçlama süreci tamamlanıncaya kadar da havuza girilemeyeceği belirtilmiştir. Havuzu kullanamayacaklarını öğrenmelerinin erken çıkış yapma kararına neden olduğunu değerlendirmekteyim. Ayrıca evin temizliği için söylediklerini kabul etmem mümkün değildir. Tatile gelen kişilerden her zaman evin temizliği ve hijyeni için teşekkür aldım. Sanırım daha sonra gireceklerin yorumları daha gerçekçi olacaktır. Çıkışlarında Bilgin beylerden depozito kesilmediği gibi elektrik su parası da alınmamış ve kendi kusurları jedeniyle erken çıktıkları sürenin para iadesi bile yapılmıştır. Saygılarımla. Ece Öztekin "

Bilgin Demirtaş, 30.06.2017
Villa Aragon / Fethiye,               Notu: 2 / 10
" Beklentilerimi Karşılamadı Bahçe Bakımsızdı Evde Kendimi hiç güvende hissetmedim en az ilk gün gelindiginde bir günlük bile olsun kullanılabilecek tuvalet kagıdı kagıt havlu sabun bir iki kullanımlık dahi olsa çay kahve şeker dolapta bir litre bile olsun su yoktu düşünsenize 13 saatlik yoldan geliyorsunuz araba kullanmışız bavulları eve atıp bir bardak su içeceksin yok tuvalete giriyorsunuz bir kullanımlık tuvalet kagıdı yok sabun yok derhal markete gitmek zorundasınız çok kötü bir deneyimdi eve girer girmez tüm tatil heyecanım bitti evdeki kap kacak bardak yetersiz ve hepsi derleme toplama promosyondu ayran yapabilecek bir sülahi dahi yoktu evin temizligi yetersiz yedek çarşaf nevresim yok havlular çok kullanılmış eski ve zımpara gibi sertti bence kiralanmasına aracılık ettıiigiz evlere bir standart getimeniz ve denetlemeniz gerekli en azından uzun yoldan gelen tatilcilerin eve girdiginde bir günlük ihtiyaçlarını dışarı çıkmadan karşılayabilecekleri temel ihtiyaçlar evde bulundurulmalı tuvalet kagıdı sabun kagıt havlu ıslak mendil bir iki litre su bir iki demlik poşet çay bir kullanımlık bir kaç kahve şeker tuz biber sabun gibi biz tatsız bir tatil geçirdik bahçe çok berbattı bakımsızdı kurumuş çiçekler ayıklanmamış sagda solda boş ve pis boya artıgı kovalar bahçe bakımında kullanılan kırık dökük malzemeler etraftaydı havuzun suyu degiştirilmemişdi "

Adnan Gemci, 05.09.2017
Villa Lordi / Antalya,               Notu: 2 / 10
" Artı ve Eksilerini paylaşıyorum. Artıları: 1- Tavuklar var günlük 1-2 tane taze yumurta yeme imkanı mevcut. 2- Havuzu iyi korunaklı. Eksikleri: 1- Tüm malzemelerin antika, elini değsen elinde kalır cinsten 2- Havuz kesinlikle 45m2 değil. Hatta m2 net hesaplansa 30m2 yi geçmez. 3- 2 tane TV var fakat 30 yıllık TV ler eski ve gayet başarısız bir görüntüye sahip. 4- Ev hiç iyi temizlenmemişti. Bulaşıklar temiz gibi konmuş fakat hepsi yağlıydı. 5- Hiç bir tencerenin kapağı yoktu. Farklı kapaklarla idare etmek zorunda kaldık. 6- Evde normal bir fırın ve tost makinesi yoktu. Mutfakta bulunan hiç bir takım yeni olmamakla beraber tamamen bir tarihi eserdi. Yani kullanılmaktan baya bir yıpranan ürünlerdi. THY'nin uçakta verdiği yemek kaşıklarını biriktirip kaşıklığa koymuşlardı. 7- Bahçe resimleri geniş mercekli kamera ile çekilmiş olduğu için bahçe geniş gibi gözükmesin. Çok büyük değil. 8- Yatakların hiç rahat olmamasının yanı sıra bel ağrıtması ekstrasıydı. 9- Tüm ev bir aile yapısına uygun olmayacak içerikte tablolarla donatılmıştı. Benim kanaatim, daha güzel tercihler olabileceği konusunda. Ayrıca VillaSepeti haricinde farklı kanalları kullanmanızı tavsiye ederim. Gayet ilgisizler. Bir görevlinin villa girişi esnasında yanımıza gelmesi gerekliydi. VillaSepeti evi kiralarken TC numarası vb... gibi bir çok şeyi zorunlu tuttu ama girişte kontrol sıfır. Yani evi A kişisi kalacam diye tutup, yerine B kişisi rahatlıkla kalabilir. Özetle ben olsam hem bu evi hemde VillaSepeti.com'u tercih etmem. "

Murat Işık, 12.09.2017
Villa Lucca / Kalkan,               Notu: 2 / 10
" Villasepeti aracılığıyla yapmış olduğum bu 4.tatilimiz oldu. Bugüne kadar ki tutmuş olduğum en pahalı villaydı fakat en berbat tatildi. Kesinlikle parasını hak etmiyor bir de 6 gün tuttum diye 100TL fazla para ödedim. 1- Yolu çok uzun sürüyor ve berbat toz toprak, dandik beton karışık gittiğinz de resmen sıkılıyorsunuz bitmiyor diye. 2- Klima kendisini zor soğutuyor kapılar kapalı olmasına rağmen bir türlü saatlerce soğumuyor oda. 3- Yatak odasında yatağa yatmazsanız hiç ses çıkarmıyor , öbür türlü harbiye açık hava konseri gibi gürültü yapıyor. 4- Sıcak suyu geç ısınıyor öğleden sonra anca. Hadi onunla idare ettik. 5- Ev de akşamdan sonra uyuma safhasına geçtikten sonra evin her yerinden sesler geliyor tahta esnemesi sabaha kadar belirli aralıklarla farklı yerlerden çocuklarınız veya eşiniz kesinlikle ürker. 6- gün içerisinde evi terk ederken evi sinek ilacı ile ilaçlayıp çıkmamıza rağmen nedenini bilmediğim şekilde sabah yine birşeyler ısırıyordu. 7- Aracınızı koyabileceğiniz otoparkı dahi yok. Koyduğumuz yer çam ağacı altı arabayı bugün detaylı yıkadım kurumuş örümcek ağları vardı hep. Otopark diye düşünülüp yapılmış yer faal değil faal olsa da yokuş aşağı. 8- Dışarı yakınlarınızda, evin etrafında bir tane çöp atabileceğiniz kova yok. Evin içinde ki kovaya biriktirmek kokuya neden olabiliyor. Çöp poşeti yok. 9- Bir duşa giriyorsunuz her yer su içinde kalıyor kapıya kadar gidiyor neredeyse. Bunların harici ev ile ilgilenen Şinasi bey gayet ılımlı bir insan. Evin havuzu güzel. Her akşam restorantlardan alabalık alıp ızgara yaptık o hoştu. Değirmen restorandan ve asmaaltı restoranttan aldım asmaaltı alabalıkları daha büyük daha güzel geldi bize. Fiyat olarak tanesi: 5TL Şebeke suyu aşırı kireçli olduğundan çayınızı tavsiyem mutlaka içme suyu ile demleyin , şebeke suyu ile rengi bile kötü oluyor çayın. Netice itibariyle bu tatilimizden hiç memnun kalmadan ayrıldık maalesef tam bir hayal kırıklığı. "

Fatih Atilla, 15.07.2018
Villa Ombre / Marmaris,               Notu: 2 / 10
" Etrafta bir suru gunlugu 300 - 400 tl olan yerler varken neden bir villaya gunluk 1400 tl odersiniz. Cevap basit, sorunsuz mukemmel bir tatil icin.Burada manzara ve havuz mukemmel.Evin yolu 300 metre cok dik yokuslu beton toprak karısımı tam off road arac yolu. Eve girdik klimaları calıştırınca sigorta attı.Ahmet bey sigorta degiştirdi.Bu sefer ana girişteki salter attı.Klimaların filtresi takıldıgı gunden beri temizlenmemiş gece yatak odasında sanki camasır makinası calısıyor gibi ses yaptı ben temizledim.Keza duş teknesinin gideri hic temizlenmemiş bir yumak sac cikardım.Sonraki gun koy sebekesinde arıza oldu evde jenerator var ama bir turlu elektrik veremedi zaten verse de sadece lambalar ve buzdolabı calısıyor. Klimalar ve elektrikli mutfak ocagı devre dışı. Yani sıcaktan kavrulurken bir kahve dahi yapamıyorsunuz. Bu arada hergün 300 metre yokusu cıkıp cöpunuzu tasımanız gerekiyor.Neyi yazacagımı sasırdım basucu lambalarının patlak olusunu mu, yoksa yokuşta mahsur kalan kamyon icin butun ogleden sonra cekici gelmesini bekleyişimizi mi,evde kosu bandı bilardo ping pong masası varken baslangıc icin ne bir sise icme suyu ne de barbeku icin komur bile olmayısını mı.( 20 tl bile tutmaz ama misafirlere jest yapılmış olur . Yoldan gelmişsiniz market 5 km uzakta )Sorun evin bakımsızlıktan yıkılıyor olmasında ( yangın sondurme tupunun bile subatta miyadı dolmuş ).Profesyonellik yok.Ne villa sepeti ilgilenmiş ne de ev sahibi. Ahmet bey oranın yerlisi bir zat elinden geleni yapıyor ama profesyonel turizmci degil.Hem en yuksek ucreti talep edeceksiniz hem de en basit pansiyon servisini dahi veremiyeceksiniz.Buna tam anlamıyla PARAMIZLA REZİL OLDUK denir. Unutmadan 2 yıldızın biri manzara digeri havuz icindi.

Ev sahibinin cevabı

Bülent Bey, Her şeyden önce bu tür yorumları duyduğum için çok üzüldüm. Fakat bir kısmı doğru değil bir kısmının da ev ile ilgisi yok. Bu eve sadece villa sepetinde yapilan 5 yorumun ortalaması 9.2 sadece nedense sizin ki 2 keşke ilk gün beni arasaydınız ben bütün paranızı hiç sorgu sualsiz geri verirdim ve 300 - 400 tl lik yerlerde kalabilirdiniz.

Evin konumu ve alt yapi şikayetleri : Dünyanın hiç bir yerinde, ne İtalya'da ne İngiltere’de, bu şekilde tatil yapılabilen, gözden ve kalabalıktan uzak villalar otoyolun üzerinde olmaz, yollar genelde off-road kıvamındadır. Kaldi ki bütün dünya’da genelde olduğu gibi altyapı, diğer değişle yol, elektrik, su, çöp toplama gibi seyler yerel yönetimin veya devletin sorumluluklari alanına girer. Ülkemin şartlari bu kadar, ama inanın aynı durum İtalya ve İngiltere içinde aynı (ikisinde de yıllarca yaşayann ve hala sık sık ziyaret eden biri olarak söylüyorum). Öyle bir manzaraya doğanin kuralı gereği ancak dik bir yolla sahip olabilirsiniz.

Evin durumu şikayetleri : Haklısınız klimalardan biri (mutfaktaki) maaelsef temizlenmesi atlanmış, bunun için özür dilerim. Ama diğerleri yersiz ve yanlış. Web Sitesinde açıkca okunacağı gibi, evdeki bütün özellikler yazılmıştır. Fırın var yazılmamıştır, kömür var yazılmamıştır. İçme suyu var yazılmamasına rağmen mutlaka ve mutlaka ekstra damacana su depo katında her zaman vardır. Jenerator elzem durumlar içindir, geldiğiniz hafta (bayram haftası) Selimiye ‘de elektrikler sık sık kesiliyorsa bu evin değil, köyün altyapı sorunudur. Evin bütün klimalarını ve ocağı calıştıracak şekilde jenerator taktırsam, zaten gürültüden şikayetci olurdunuz. Yine websitesinde en yakın marketin mesafesi açıkça yaziyor.

Ben de villa tatili yaparken, villaya girmeden gerekli şeyleri yolda alırım, bir dahakine zahmet çekmemeniz için size de aynı şeyi öneririm. Söylediğiniz gibi villa icin 24/7 çalışan , sigorta atınca bile hemen yardıma gelen bir yardımcı kişi bile vardı. Böyle bir yardımı Turkiye hariç dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız. Bence ''Villa Tatili'' kavramını bir daha gözden geçirerek, beklentilerinizi bir dahaki sefere ona göre ayarlarsanız, boyle sıkıntı çekmezsiniz.


Saygılarımla,

Ev Sahibi "

Bülent Yalazkan, 20.08.2018
Villa Hipokrat / Fethiye,               Notu: 2 / 10
" Bu kadar güzel yorumu okuyup Villa Hipokratı tercih ettik ve hiç memnun kalamadık. Bizde mi bir problem var acaba diye de düşündüm ama bizimle alakası yok bu durumun, ismini vermeyim reklam olmasın villasepetiden farklı bir villa kiralamıştım ordan çok memnun kaldım ne yastıklara giysilerimi geçirdim ne de evin içinde örümcek ağları vardı fakat aynı şeyleri Hipokrat için söyleyemeyeceğim. Maalesef 3 günlük Hipokrat tecrübemi abartmadan anlatıyorum. Evin herbir yanında özellikle tavanlarda böcek örümcek, örümcek ağı haşere vs. görmeye hazırlıklı olun. Mutfaktaki büyük camda hemen hemen boydan boya kırık var, bazı perdelerin mekanizması bozulmuş sineklikler hemen hemen hepsi kırılmış dökülmüş, klozet kapağının biri kırık, bazı duşakabin sürgüleri bozulmuş tam kapanmıyor. Sıcak su akmıyor, Villa tarafından verilen havlular önceden beyaz renkteymiş sanırım fakat şu an nedenini bilemeyeceğim sarı krem gibi bir hal almış. Salondaki beyaz sehpanın üstünde eski kirler desen oluşturmuş. Yastıklara kendi giysilerimizi geçirip onların üzerinde uyuduk. Mutfak araç gereçleri olsun evin diğer araç gereçleri olsun hiçbirini içimiz rahat bir şekilde kullanamadık. Diğer villaya gittikten sonra hipokrattan daha da nefret ettik bu kadar olumlu yorum arasında ben ve bir başkasının olumsuz yorumunun olması da şaşırtıcı çok daha fazla insanın olumsuz yorumu olması gerekirdi , kadir bey ben arayıp yorumumu düzelttirdiği gibi onları da arayıp yorumları sildirdi herhaldr.Evin hiç mi iyi yanı yok derseniz tabii ki var doğa içerisinde sessiz sakin ağaçlarla kuşlarla kaplı huzurlu bir ortam havuzu her gün sabah saatlerinde temizleniyor. Fakat yine de benim tavsiyem villa sepeti oldukça ilgili alakalı bir şirket bu siteden başka evlere bakın. Ayrıca ev sahibi kadir beyin restoranı içkilidir kendisi içki satan bir restoranın sahibidir dini hassasiyeti olan insanlarda bu durumu göz önüne alabilirler. Attığım kötü yorumdan sonra ev sahibi kadir beyin beni arayıp benim verdiğim cevaplar karşısında bana bağırması ben bu eve 1.5 trilyon yatırdım benim ekmeğimle oynuyorsunuz ev bu kadar mı kötüydü elinizi vicdanınıza koyun vicdanınız rahat mı vs. vs. demesi de beni daha da çıldırttı. EVET VİCDANIM RAHAT OLMAYAN BİR ŞEY YAZMADIM YALAN SÖYLEDİĞİM BİR KONU YOK İŞİNİ PROFESYONELCE YAPAN YAPTIĞI İŞİN HAKKINI VEREREK YAPAN İNSANLARIN YAPMASI TARAFTARIYIM. "

Muhammed Fatih Codal, 10.11.2018
Villa Gera / Kalkan,               Notu: 2 / 10
" Villa sitede bulunan fotoğraftakilerle aynı ve villanin dizaynı gerçekten güzeldi. Bizim gibi villanin korunakliğina önem verenlerdenseniz fazla eksiklikler vardi.Villa etrafını kapatan ahşaplarin boşluk aralarinin fazla olması bizi çok tedirgin etti görsellerde yan çekim olduğu için bu durum bizi yanılttı. Bu boşluklardan yandaki villalar rahatlıkla görünüyor. Gördüğünüz diğer vilların olduğu taraftaki ahsap çitlerin çok kısa olması tesettürlü bayanlar için sakıncalı bir durum ama bu konuda ev sahiplerinden rica ettik tatil bitene kadar kumaş gibi bir şeyle kapadılar. Villa giriş kapısının kilidinin olmaması, haliyle geceleri ve gezintiye çıktığınız zamanlarda kilitleyemiyorsunuz. Villa içerisindeki jakuzinin su boşalımı olmuyor ve sabun şampuan vb kullanamıyorsunuz. Diger misafirlerin girebilme ihtimalini düşünerekten Hijyen açısından biz kullanamadık. Dışardaki jakuzi de bozuk çalışmıyor sadece görüntü itibari ile bulunuyor. Eve girişimiz 18:00 18:30 gibiydi ve ev sahibinin karısı fırında kek pişiriyordu bu durum hoş değildi kendi evlerinde yapabilirlerdi yada müşteri saatinden önce yapabilirlerdi. Ev sahiplerinin villanin hemen altinda olmaları bizi diken üstünde bıraktı. Eşimle sohbetlerde ve havuzda rahat harekat edemedik ve alt kaltta yakilan mangal dumanı tuvalet havalandirmasindan içeri doluyor. Tencere olan dolap köşelerinde örümcek ağları vardı. Bu konuda daha titiz davranılması gerekirdi. "

Ferit Bulut, 26.07.2019
Villa Mars / Dalaman,               Notu: 3 / 10
" ÖNCELİKLE BÖLE MÜSTAKİL BİR EVDE GÖZDEN UZAK OLMAK İSTEYEN MÜSLÜMANLAR ALMANLARA AİT BU EVLERİ TUTMASINLAR ÇÜNKÜ EVDE PUTLAR VE ÇOK SAYIDA ÇIPLAK İNSAN RESİMLERİ MEVCUT. EVİN TUVALETLERİNDE TAHARET MUSLUĞU BİLE YOK. EVİN DIŞ AYDINLATMASI SIFIR MANGAL YAPAN VEYA YEMEK YİYEN ÖNÜNÜ GÖREMEZ SEYYAR BİR PROJEKTÖR KOYMUŞ İSTEDİN YERE ONU BAĞLIYOSUN AMA TABİKİ ELEKTRİĞİ FAZLA YAKIYO VEDE NORMAL ELEKTRİKTEN PAHALI BİR FİYAT TALEP EDİYOLAR. EVDEN KIRABİLİCENİZ EŞYALARIN FİYATLARI BELLİ OLMADIĞI İÇİN KIRDIĞINIZDA SAÇMA FİYATLAR TALEP EDİYOLAR ALÇIDAN BİR ABAJUR İÇİN 150 EURO ALDILAR. BU EVDE GÜVENLİK ADINA BİRŞEY YOK TLF ÇEKMİYOR BAHÇESİ KORUMASIZ YANİ ELİNİ SALLASA ORMANDAN BİRİ EVE GİREBİLİYOR AŞIRI ISSIZ BİRYERDE ORMANIN İÇİNDE. VEDE HAVUZU GÖRÜNMÜYOR DENSEDE YANINDAKİ EVE ARADA GELENLER OLUYOR VEDE O EVDEN BAKAN HAVUZU GÖRÜYOR. HAVUZUN YANINDAKİ ÇAM AĞACINDAN DOLAYI HAVUZ SÜREKLİ PİS OLUYOR EV SAHİBİNE PİS OLDUNU SÖLEDİNİZDE GELİP HAYIR TEMİZ DİYOR SANKİ BİZDE İLK DEFA HAVUZ GÖRDÜK BUZDOLABI BOZUK SOĞUTMUYOR DEDİNİZDE İÇİNİ ÇOK DOLDURMUŞSUN ONDAN DİYOR HALBUKİ BOŞKENDE SOĞUTMUYODU :) HAVUZ BAŞINDA RESİMLERDE GÖRÜNEN TÜLLÜ YATALŞAR FALANDA HİKAYE HEPSİ ARDİYEDE DURUYO KISACASI EVİ TAVSİYE ETMİYORUM PANSİYON BİLE DAHA FONKSİYONLUDUR. ŞİMDİ YORUMU MU TAKİP EDİCEM İNŞALLAH YAYINLARSINIZ.

Villa Sepetinin cevabı

Sayın Kirezci, Villa Mars’ın sahibi Alman bir beydir ve tabiiki kendi inançları vardır. Ancak evde put vs. bulunuyor diye bahsettiğiniz heykel farklı yörelerden ev sahibinin dekorasyon amaçlı aldığı eşyalardır. Bu eşyaların dinle bir alakası yoktur ve bunu putlara bağlamak çok bayağı ve yanlış olacaktır. Çok sayıda çıplak kadın resimleri diye belirttiğiniz portrelerdir ki bunların sayısı çok fazla değildir. Ev sahibinin kendi sanat zevkine göre evi döşemesi sizin hoşunuza gitmemiş olabilir. Yukarıda belirttiğimiz üzere Alman olan ev sahibi kendi evinde taharet musluğu kullanmamıştır. Bu bilgi zaten ev hakkında kısmında yer almaktadır. Villanın bahçesinde birçok harekete duyarlı aydınlatma bulunmaktadır ve bu aydınlatmalar konusunda sizin dışınızda hiçbir müşterimizden şikayet alınmamıştır. Villanın kendi alarm sistemi bulunmaktadır ve etrafı çitlerle çevrilidir. Ayrıca bu villamıza uzak olmayan başka evlerde bulunmaktadır. Bahsettiğiniz yakındaki ev ile görünme durumu söz konusu değildir, zaten ev sahibi açıklık olan küçük bir kısmada branda germektedir. Beyaz eşya konusunda da buzdolabı sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır ancak çok büyük bir buzdolabı değildir. İçerisi tıka basa doldurulduğunda yeterli soğutma sağlanamaması bu sebeptendir. "

Necmettin Kirezci, 10.09.2013
Villa Elmas / Bodrum,               Notu: 3 / 10
" Beste Hanım merhabalar, Bu yorumu mu yayılamayacağınızı biliyorum ama belki yazdıklarımı dikkate alırsınız diye zaman ayırıp yazdım. Evvela bana gönderdiğiniz seyahat belgesinde kiraladıgımız evin adresi yerine tarif yazmışınız. Nevigasyon cihazına maalesef tarif yüklenmiyor. Adres yazmış olsaydınız yolda sorarak da evi bulabilirdik. Esas önemli olan kiraladıgımız eve gelince tam bir hayal kırıklığı. Evin arabayı park etmemiz için ayrılan bölümden bahçeye girişinde günde birkaç kere komondo eğitimi yapmak zorunda kalıyorduk. Çünkü oradaki incir agacının dalları giriş yolunu ( kesilmediği için ) kapattıgı için elinizdeki paket bavul vs ile sürünerek girebiliyorsunuz. Üstelik incirler hep yere devamlı düştüğü için birde sineklerle mücadele ediyorsunuz. Neyse Valessa hanımla tanıştık. Agzımızın payını da aldık. WC lerde 1 adet tuvalet kagıdı var bitince ne olacak dedik siz alacaksınız dedi. Biz kişi sayısına gore oda hazırladık başka çarşaf havlu veremeyiz. Bakın hazırladığı odalardan birinde perde bile yok. Sabah güneşi ile uyanıyorsunuz. Alt kattaki banyoya kirlilikten girip duş almak mümkün değil. Kişi başına bir orta boy birde küçük ( baş ) havlusu verdiler. Havuz ve banyodada havlular yetmediğinden gidip kendimize havlu almak zorunda kaldık. Bu da yetmedi mutfakta tuzluk biberlik bile yok bunlarıda gidip almak zorunda kaldık. Dolaplardaki istiflenmiş tabakların da kirli olması nedeniyle bulaşık yıkamak zorunda kaldık Tabi evde bulunmayan hiç bir sabunu da Gidip aldık. Valessa hanım bunları hiç control etmiyor herhalde. Gelelim tencerelere pis ve ciziklerden tabanları ayna gibi olmuş, yibe gidip tencere tava almak zorunda kaldık. Normalde evde yeni bir müşteriyi karşılarden 5-6 poşet cay bir iki şişe su gibi acil ihtiyaclar için hazır olması gerektiğini düşünüyorum. Biz yıllarca bu tur tatil yaptığımız için burası bize çok garip geldi. Zaten havuz kenerında iki adet şezlong var digger kişileri taşa yatıp güneşlenmesi gerekiyor. Akşam yemek yemeniz içinde yemek masasının üstündeki lambalar çalışmadığı için gidip ilave bir aydınlatma alıp çalıştırmak zorunda kaldık. Ricalarımızla bebek yatagi için yastık ve yastık kılıfını bile zorla aldık. Bebek yatagı istemiş olmamıza ragmen bebek mama sandalyesi yoktu. Velessa hanım yemek masasının üstündeki lambaların nereden yanıp söndüğünü bilmediği gibi bizde bulanmadık. Kapı üstündeki fişlerden yanıp söndügünü keşfedincede oraya çıkmak için merdivenlerde cambazlık yapmak zorunda kaldık. Daha çok yazılabilir şeyler var ama ben yazmaktan utandıiım için yazmıyorum ve sonunda dişarıdan almiş olduğumuz her şeyi evde bırakmadan aldık ve yolda gördüğümüz bir garibana verdik. Sitenizde koydugunuz evin manzarasını gösteren fotoğraflarıda yenileyin Çünkü yemek masasında veya koltuk takımında otururken manzara görmeniz. olanaksiz. Çünkü oradaki çiçekleri o kadar çok buyutmüşlerki neredeyse bir insan boyuna gelmiş ve bütün manzara görüntüsünü kapatmış. Manzara seyretmek için ya üs kat balkonuna çıkacaksınız yada havuzun ucuna kadar gidip seyretmeniz gerekiyor.

Ev Sahibinin cevabı

Merhaba Abdullah Bey, İncir ağacı ve bitkiler bu hafta budanacak, belirttiğiniz gibi biraz fazla uzamışlardı. Misafir eve gelmeden her banyoya 1 adet tuvalet kağıdı koyuyoruz. Villa kiraladığınızda çoğu evde tuvalet kağıdı dahi bulunmamaktadır ancak biz yinede her tuvalete 1 adet koyuyoruz. ilaç evde kesinlikle bulunmamaktadır, misafirler kendileri alıyor. - Kişi sayısına göre yataklar hazırlanır ve her kişiye 2 adet havlu konmaktadır, fazlasını kendileri getirmeleri gerekiyor. Evde çamaşır makinası bulunmaktadır. Tencerelerin tamamı ikazınız üzerine bu hafta kontrol edilecek. Villa kiralamada evin içinde çay, kayve bulunması şartı bulunmamaktadır. Havuz başında sadece 2 adet şezlong var ama geniş bir lounge group var. Evde mama sandalyesi yoktur ancak yemek masasının üstündeki lambalar, kapı üstündeki prizden yanıyor. Bize sorsaydınız yerini size hemen gösterebilirdik. Bebek yataklarına hiç yastık koymayız, bu benim bütün villalarımda öyledir ancak ben yinede yastık ve yastık kılıfını eve girişinizden 30 dakika sonra kendilerine ilettim. Saygılar "

Abdullah Yegingil, 22.08.2015
Villa Mezopotamya / Kalkan,               Notu: 3 / 10
" İlk gidenlerin yaşayabileceği gibi, köyü bulmakta çok sıkıntı çektik. Bizim gibi karanlık çöktükten sonra gelirseniz, köyün içinden bile geçseniz farketmeyebilirsiniz. Havuzumuz, girdiğimiz günden itibaren pisti, üzeri çöplerle doluydu. En büyük tercih sebebimiz olan havuzu, malesef bir defa bile kullanamadık, balayımızda hep sahillere gitmek zorunda kaldık. Ayrıca evde çok sayıda haşere ile karşılaştık. Karınca yuvaları, karıncalar, evde bizi rahatsız etmedi değil. TV izleyemeyişimiz, bir başka huzursuzluk kaynağımızdı. Görüntüler hep donuktu, anten ayarı yapılmamıştı muhtemelen. Ayrıca yan tarafta Ahmet Beylerin yeni yapmaya başladıkları villanın inşaat gürültüleri, yine bizi rahatsız etti ve günümüzün çoğunu dışarda geçirmek zorunda kaldık. Sinekliğin alt tarafı parçalandığı için bahçeye giren siyah bir kedinin, sinekliğin yırtık kısmından mutfağımıza girişi, şezlongumuzu kullanışı, ayrı bir handikaptı. Ev sahipleri hoş insanlar olsa da, bizim için tatilimiz hayal kırıklığıydı.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Enes Bey, açıkçası yorumunuza çok üzüldük cünkü ilk defa böyle kötü bir yorum alıyoruz, daha da kötüsü sizin bu sıkıntıları yaşadığınızdan haberimiz dahi yoktu zira bize nedense hiç bu sorunlarınızı iletmediniz. Havuz temizliği ile ilgili olarak misafirlerimiz muhafazakar aileler olduğu sabahları siz uyanmadan erken saatte havuzun temizliğini yapıyoruz sizin de bildiğiniz gibi. Çoğu misafirimiz mahremiyetine önem verdiği için eve onlar uyandıktan sonra bir daha gelmemizi istiyor. Sizin tatilinizde de iki gün rüzgar ve yağmur olduğu için havuzun akşam saatlerinde yaprak düşmesi doğaldır. Bize bilgi verseydiniz hemen ilgilenirdik bu sorunla. Televizyon konusunda tepedeki çanaktan 4 villa beraber kullanıyor ve eğer çanaktan kaynaklı bir sorun olsaydı bunu kendimizde farkederdik. Eğer evin içerisindeki receiver veya TV den kaynaklı bir sorun oluştuysa ve siz bu sorunuz bize bildirmediğiniz için yine çözüm bulunamamıştır. Yeni villamızın sadece içerisinde ufak tefek tesisat işlemleri yapıldı. Zaten inşaat yasağı bulunmaktadır. Diğer villalarımızda konaklayan misaflerden de ses ile ilgili olarak hiç şikayet almadık. Sizde zaten böyle bir sıkıntınız olduğunu bize iletmediniz. Eğer bildirseydiniz çalışmayı hemen durdurur veya düzenleme getirirdik. Sinekliğin alt tarafı ile ilgili söylediğiniz eksikliğimiz doğrudur. Bunu siz gittikten sonra fark ettik ve hemen onarımını yapıyoruz. Bu aksaklık için özür dileriz. Karınca, böcek ve kedi konusunda ise ev, dağ köyünde olduğu için çok ta rastlanılması zor şeyler olmadığı aşikar ancak düzenli ilaçlanan evimizde ilk defa ekstra böyle bir şikayet aldık ve tahminimce sizin mangal yaptıktan sonra etrafta bıraktığınız kemik ve et parçaları bu artışta sebep oldu zira sabahleğin yaptığım havuz temizliği sırasında bunlar dikkatimi çekmiş ve kemikleri çöpe atmıştım. Keşke bizi de yaşadığınız sıkıntılarla ilgili olarak uyarsaydınızda sizi hayal kırıklığı ile tatilinizden uğurlamasaydık.

Villa Sepeti'nin cevabı

Villamız 2017 yılı sezonu itibariyle baştan sona yenilenmiştir. Evin eşyalarından tutun, binanın taş kaplanmasına kadar baştan yapılmıştır. "

Enes Engin, 27.05.2016
Villa Yankı / Belek,               Notu: 3 / 10
" Covid-19 sebebiyle granada luxüry belek otelinden yaptığımız rezervasyonu iptal ettirerek ilk defa villada tatile gittik. Rezervasyon süreci mükemmeldi villa sepeti çok ilgilendi bu konuda onlara teşekkür ederim. Eve gelicek olursak tam bir felaket, fotoğraflar ile alakası yok, her yeri dökülüyor, lağım kokusu,bakımsızlık falan tam kabullenip alışırken esas sorun karşınıza çıkıyor, bitişikte bulunan EV ! Ama nasıl bir ev. Sahibi satılığa çıkartmış ve satılana kadar ne kazanırsam kar diye günlük kiraya veriyor. Biz 11 gece kaldık bu süre içinde 7 farklı giriş yapıldı. kaçamak yapmak için bilinen kadınlar ile gelen saygısız seviyesiz insanlardı, sabaha karşı 5 e kadar müzik kahkaha cinsel içerikli konuşmalar hiç bitmedi, kadınlar ile birlikte çıplak havuza girmeleride ayrı bir konu. Ben ailem ile birlikte rezil bir tatil geçirdim bu nedenle çocuklu ailelere kesinlikle tavsiye etmiyorum. Eğer kaçamak için gideriz kafamıza göre birilerinin getirip eğleniriz +18 diyorsanız çok uygun. Yaşadıklarımızla alakalı Daha bir çok şey yazmak isterdim ama terbiyem müsade etmiyor. Verdiğim puan kafa karıştırmasın sadece havuza ve havuz için bakıma gelen görevlilerin ilgi ve alakasına verdim.

Ev sahibinin cevabı

Sayın Ersin Bey, Öncelikle ne sebeple olursa olsun kötü bir tatil tecrübesi yaşadığınız için sizlerden özür dileriz. Tatiliniz süresince konforunuzu arttırmak için erken giriş talebiniz, mesai saatlerimizin dışında olan sabah 06:30 daki isteklerinizin karşılanması, ikramlarımız ve sadece size uygulanan indirimlerimiz ile alakalı görüşmelerimiz sırasında, ya da hergün yapılan havuz bakımlarımız sırasında personelimize veya bize yukarıda sıraladığınız problemlerden bahsetmemiş olmanız bizim size ne kadar istesek de yardımcı olamadığımız anlamına gelmiştir. Bu durum bizi de en az sizin kadar üzmüştür. Yine belirtmek isteriz ki villamız size teslim edildiğinde tüm aksamları çalışır durumda teslim edilmiş yine sizlere teşekkür ederiz, bazı önemsiz aksaklıklar haricinde aynı şekilde teslim alınmıştır. Ancak villamızın sizin beklentilerinizi ve zevklerinizide karşılamamış olması, tabiki mümkün. Keşke bu toplam 5 kişilik konaklamanızda geniş aileler için 4 yatak odalı büyük tip villa değilde, portföyümüzdeki “LÜKS” sınıf villalarımızdan tercih etseydiniz. Bu şekilde fiyatları bir miktar daha pahalı olan villa tiplerimizde sizin aradığınız lüksü size sunabilme fırsatı yakalama şansımız olurdu. Tabi umut ederizki sizi bir dahaki tatilinizde böyle bir villada ağırlamak isteriz. "

Ersin Tuğlacı, 11.07.2020
Villa Kalamaki / Kaş,               Notu: 3 / 10
" Esimle balayi icin bu villayi sectik. Vardigimizda hersey cok güzel görünüyordu, ama malesef ödemeyi yaptiktan sonra güzel olmayan seylerle karsilastik.Hijyen konusunda ev berbat bir durumdaydi, havlular ve yatak carsaflarinda pas gibi lekeler vardi. Yorgan ve pike bulunmadigini orda ki yardimciya belirtmemize ragmen bir sey degismedi ve kalan günleri de yorgansiz gecirdik. Mutfakta bulunan bulasiklarda ayni durumdaydi, o yüzden kendimize ayriyeten marketten bardak almak zorunda kaldik. Camasir makinasinda deterjan koyma yeri küf icindeydi. Tuvalet ve duslarda cok kirik dökük ve eski haldeler. Koltuklar yirtik ve disarda sandalyeler tüy icindeydi, oturunca hepsi üstümüze yapisti.Villa kesinlikle bu miktar parayi haketmiyor. Ödediginiz parayi sadece ve sadece manzaraya ve havuza veriyorsunuz. Havuza ordaki calisan arkadas gercekten günlük bakip temizliyor. Kaldigimiz günlerde yatak odasinda hic bir dolabi acmadik cünkü ilk actigimiz da dolabin icinden kendine has rahatsiz edici bir koku dagildi. Rutubet gibi birsey.Almanyadan Kas'a okadar yol kat edip büyük bir hayal kirikligina ugradik.Umariz villa bizden sonra düzgün bir tadilata ugrar ve baska kimse böyle bir deneyim yapmaz. Son günümüzü kullanmadan erken döndük.Sahibi degisdi ve hersey tadilat edilcek diye avutulduk ama bize bir yarari olmadigindan böyle bir özürü kabul edemiyoruz.

Ev sahibinin cevabı

Bu msaifirimiz tatilini eve girişinden iki gün önce iptal etmek istedi. Kalan ödemesini yapması zorunluluğu hatırlatılınca gelmek durumunda kaldı ve bu sebepten negatif içerikli bu yorumu yaptığını düşünüyorum. "

Mehmet Fazıl Türker, 26.09.2017