Misafirlerimizin konaklama süreleri sonra erdikten sonra kendilerinden ev ve tatilleri ile ilgili puanlama ve değerlendirme yapmalarını rica ediyoruz.
8 Kasım 2020 tarihi itibari ile toplam 16.272 adet farklı misafirimizden yorum aldık.
Bu yorum notlarında verilen puanların ortalaması 10 üzerinden 9,07 olarak gerçekleşti.
Son yapılan 100 yorumu aşağıda bulabilirsiniz.
Sistemimize dışarıdan bir yorum eklemek mümkün olmayıp, tüm yorumlar evlerimizde konaklayan misafirler tarafından yapılmıştır.
Villa Ramses / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" 22.09.2015-26.09.2015 tarihleri arasinda bayram tatilimizi gecirmek icin villa ramsesten ev kiraladikEv yeterince guzel olmasina ragmen ev sahibi inanilmaz uyumsuz kafasina estigi zaman eve girip cikan ve sonunda da bir arkadasimizin evlilik teklifi yaptigi ozel bir gunden sonra eve girerek 'kim yapti lan bunu' diyerek herkese bagirip cagirarak herkesi gerdiOrada ozel bir gun kutlanmisti ve de havuza 3-5 tane konfeti parcasi kacmistiBunu sorun yapan ve gece 12de eve girerek bu sekilde bagirip cagirarak herkesin moralini altust ettiEvden ayrilacagimiz gun evi kontrol edip onceden vermis oldugumuz 1000tl depozitoyu bize iade etmesine ragmen daha sonra bizi arayarak biz eve girdigimizde kirik olan sandalyeyi siz kirdiniz bunu diyerek bir sandalye icin bizden 180 tl talep etmistirKesinlikle ve kesinlikle bu evi tavsiye etmiyoruz

Ev sahibinin cevabı

Öncelikle yaz tatilinizde 22-26 Eylül 2015 tarihlerinde bize ait olan villada konaklamayı seçtiğiniz için tekrar teşekkür eder ve karalama yapmak istediğiniz durumlara cevap vermek isterim. Villamız anlaşmadaki gününde resimlerde ve ilanda görüldüğü gibi A'dan Z'ye tam donanımlı olarak tarafınıza teslim edilmiştir.Ancak söylediğiniz gibi kafamıza estiği gibi eve gelinmemiştir. Kaldığınız 4 günün 2 sinde jandarmaya yapılan şikayetler sonucu iki kez jandarma birlikleriyle sizin etrafı rahatsız etmenizden dolayı muhatap olmak zorunda kaldım.Ayrıca villanın etrafında bulunan komşulardan da telefon almak zorunda kaldım ve mahcup oldum.Fakat bunu size kaç kez uygun bir dille anlatmamıza rağmen siz yine aynı şekilde tekrarladınız. Konfeti meselesine gelirsek; attığınız 3-5 konfeti parçası değildi.Havuzun giderini tıkayacak kadar fazla sayıdalardı.Evlenme teklifi yaptığınızı söylediğiniz gece bir alt villada kalan diğer misafirlerimiz telefon açtı ve havuzun taştığını bildirdiler.Bizde bunun üzerine geldik ve baktık ki denge tankındaki suların yarısı taşmıştı ve alttaki villanın bahçesi sularla dolmuştu.O anki sinir ve o kadar olayın birikmesi ani bir tepki vermiş olsak da ertesi gün müşteri haklılığını her zaman savunduğumuz için gerekli özrü dilediğimizi hatırlatmak isterim. Aynı zamanda depozito konusuna gelirsek;sizden kırdığınız sandalyeyi kendinizin söylemesini beklerdim ancak bu erdemli davranışa haiz olmadığınız ve bizim de geç farkettiğimiz durum itibariyle sizden kırmış olduğunuz sandalyenin hasar bedelini istememiz şikayete değer bir konu olmadığı kanaatindeyim. Ayrıca bütün bunların üstüne konaklama kapasitesi maksimum 14 kişi olan bu villamızda anlaşmada yazmasına rağmen ,15 kişi kaldınız.O fazladan 1 kişiyi çıkarma hakkımız bulunduğu halde böyle bir şey yapmadık ve sizin tatilinizi iyi geçirmenizi temenni ettik. Tüm bu saydıklarım gerek telefonumda çekilmiş fotoğraflarla,gerek şahitlerle,gerek sizin ınstagrama koyduğunuz ''15kişi1ev'' hashtagı ile ispatlanabilir niteliktedir. Hakkımızda yazmış olduğunuz kötü yorum için sizlere yine de teşekkür ediyor ancak sizleri karşılıklı menfaatler çerçevesinde saygıya davet ediyorum. "

Rahmi Can Hacıoğlu, 04.10.2015
Villa Aristo / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Biz yorumlara güvenerek tercih ettik ancak tamamen hayal kırıklığıydı.1hafta boyunca havuzu kullanamadık girdiğimiz anda titreyerek çıktık.hava ne kadar sıcak olsada havuz kesinlikle ısınmadı.evde herşey mevcut ancak biçoğu (çmşr mk. Buzdolabı) arızalı ve harika hanımda bu duruma ilgili değil.Ayrıca sözleşmede yazan giriş çıkış saatleri tamamen harika hanımın insiyatıfine göre değiştirilebiliyor yasal olmadığı halde.girişimiz için akşam 7ye kadar uzayabilir denilirken çıkışımızın sabah 10da yapılması istendi.Şezlonglar fazlasıyla yıpranmış deforme olmuş, şemsiye ise yırtıklarından dolayı güneşten koruyamaz durumdadır.Yataklar çok rahatsız yayları batıyor ve hareket etmeye korkcak derecede gıcırtılar çıkıyor.Yorumlarda harika hanımın ilgisinden bahsedilmiş olsada aynı ilgiyi ve özveriyi biz kesinlikle göremedik.Yaptığımız en vasat ve hayal kırıklığıyla dolu olan tatildi.

Ev sahibinin cevabı

Havuz suyu tüm villalarda aynıdır. Bu tamamiyle sizin gelmiş olduğunuz tarihlerdeki hava durumu ile ilgili. Hiç çalıştırmadığınızı halde çamaşır makinası çalışmıyor demişsiniz. Çıkışınızdan sonra çamaşırlar yıkanıp diğer misafirlere hazırlandı. Buzdolabı tam randımanıyla çalışıyor, getirdiğiniz etlerde sorun olması buz dolabı ile ilgili değildir. Şemsiyeler yırtık pırtık demeniz,. sayenizde ilk kez evimi aynı gün giriş yapan misafirimizi 2 saat geç almak zorunda kaldım, anlayışı için bir sonraki misafir Hakan Beye çok tşk ederim "

Erhan Evin, 25.06.2019
Villa Mistral / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" tatilimizi 6 gece planladık 5-11 yaşında iki çocuğumuzla tatile başladık. temiz bir evde güler yüzle karşılandık. kenan bey yardımlarını hiç eksik etmedi. ev çok kullanışlı temiz havuzu temiz. dışardan su almanıza gerek yok kaynak suyu lezzetli çok güzeldi. buraya kadar her şey çok güzeldi lakin ilk gece havuz başında otururken akreple karşılaştım. tedirgin oldum içerde de var mı yok mu derken uykusuz bir gece geçirdim. pencere ve kapılarda bulunan telleri asla açık bırakmadık. kenan beye ilettik sorunun çözümü olarak telleri açık bırakmamayı önerdi. 3. gece gecenin 2 sinde çocukları kontrol için odalarına baktığımda iki tane akrep oğlumun yatak başlığının duvarındaydı. sonrası malum uykusuz tedirgin bir tatil ve dayanamayıp tatilin bitmesini beklemeden evi terk ettik. benim anlamadığım şu dağ başı böcek akrep yılan vs. olabilir ama bunun çözümü mevcutken neden önlem alınmıyor. ilaçlamadan tutunda bir sürü fişe takılıp bu böcekleri evden uzak tutan aletler mevcut. açıkçası korku içinde endişe içinde, koca 1 yılın yorgunluğunu atmak için gittiğim evde yaşamak beni üzdü. insanlar tatil için gidiyor önlem alınmalı alınmak zorunda.çocuklu ailelere tavsiye etmiyorum çünkü önlem yok.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Osman Bey,
Öncelikle yorum bıraktığınız için teşekkür ederiz. Villalarımız malum doğa içerisinde yer almaktadır. Kendimiz inşaatını yaptığımız için bu evlerin hem dışarıdan hem içerisinde derzleri örülmüş olup dışarıdan eve bir böcek girmedikçe ev içerisinde yuva yapmaları imkansızdır. Bu sebepten Kenan Bey size sineklikleri kapalı tutmanızı özellikle önermiştir. Ancak bu sene havaların sıcak geçmesi, mevsim değişikliği gibi sebeplerden sadece Yakaköy'de değil bir çok bölgede böceklerde artış gözlemlenmektedir. Bilginiz olsun, yorumunuzdan sonra prize takılıp böcekleri uzak tutan cihazlardan ikişer tane alınıp evlere konulmuş ve bu cevabı yazdığımda siz çıkış yaptığınızdan beri iki hafta geçmiş ve iki müşteri eve giriş yapıp ayrılmıştır. Bu misafirlere özellikle böceklerle iligli bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sorduk ve hiç problem yaşamadıklarını iletmişlerdir. "

Osman Balıkay, 05.08.2017
Villa Belize 1 / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" İnanın hayatımızda geçirdiğimiz en kötü tatildi.. eşim ve 1 yaşındaki bebeğimizle tatil yapmak kafa dinlemek istemiştik ama öyle korkutucuyduki. Evde ikitane akreple karşılaştık - kertenkele vardı böceklerin haddi hesabı yok. 2 gün dayanabildik 2 gün sonunda bırakıp döndük. Ve etraftan 100% korunaklı yazıyor fakat değildi çitlerin arasından ve üst taraflardan görünüyordu. Temizlikte yeterli değildi. Havuz her sabah temizleniyor denildi fakat temizlenmedi. Bi gün öncesinde havuzun üzerinde olan böcekler tozlar ertesi günde vardı. Biz memnun kalmadık.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Sevde Hanım, öncelikle oluşan durumlardan dolayı çok üzgünüz. Fakat villada konakladığınız sürede gerek bizimle gerekse ev sahibi ile bu konular hakkında iletişime geçebilirdiniz ayrıca bölgede bulunan ofisimiz oluşabilecek problemler ile ilgili çözüm üretmek adına sizlere 7/24 destek vermektedir. Villalarımızda gerekli tüm ilaçlamalar gerçekleştirilmektedir. Fakat doğa içerisinde olmasından dolayı her zaman çıkması mümkün olabiliyor. Korunaklılık konusunda daha önce herhangi bir misafirimizden bu villa ile ilgili bir şikayet veya talep almamıştık. Tekrar belirtmek isteriz ki, villalarımızda korunaklılık havuz içerisine ve güneşlenme alanlarının bazı bölümlerine verilmektedir. Bu alanların dışında kalan bölümlerde görünme elbette olabilir. Belirttiğiniz hususlar konusunda kontroller tekrardan yapılmıştır. "

Sevde Sarı, 14.05.2018
Villa Aganta / Kaş,               Notu: 1 / 10
" Villa sepeti ile ikinci tatilimdi.Birinci tatilim kalkanda villa melisada muhteşem bir tatildi gerçekten..Gerçekten unutamayacağım bir tatil geçirdim.O yüzden tatilim bitmeden bir gün önce villayı terkettim.Bu kadar olumsuzluğun olduğu bir tatil hayatımda ilk defa yaşadım.Biz çalışan insanlarız,senede bir defa tatil yapabiliyoruz.Öncelikle fotoğraflardaki ihtişama inanmayın sakın,Mikrodalganın kapağını da açmayın lütfen,Yastık,yorgan ve çarşaftaki lekeler ayrı zaten.500 mt.yakında market varmış!!! adayı talan ettim en yakın market 6 km ötede kaş merkezde.Örümceklerle resmen kovalamaca oynadım.Karınca ve arı istilasına hiçbirşey demiyorum.Ses sistemi çalışmıyor.Akşamları kendinizi hapishanede hissediyorsunuz.ve daha anlatamayacağım bir sürü problem.Bu problemleri yazıyorum en azından benden sonra konaklamak isteyen arkadaşlar bilgilensin.Ev sahibine hakkımı kesinlikle helal etmiyorum...Not:Evle ilgilenen Hasan Bey'le hiçbir sıkıntımız olmadı.Sabahları ekmeğimizi bile getirdi sağolsun..Ama bu kadar olumsuzlğun olduğu yerde kaç tane Hasan bey olsa fayda etmez..

Ev sahibinin cevabı

Kaş Çukurbağ Yarımadası Akdeniz'le Kaş'ın inanılmaz bir güzellikle buluştuğu doğal,sakin ve çok güzel bir yerdir.Çalışan veya çalışmayan tüm insanların kafasını dinleyebileceği bu güzelim yerde misafirimiz belli ki çok sıkılmış ve ne yazık ki kendini hapiste hissetmiş ama bunlar kendi duyguları! Müşterimizin bu kadar mutsuz olmasına üzüldüm. Villamız yıllardır müşterilerimizin zevkle kaldığı ve tekrar tekrar geri geldiği özel bir yer. Birçok müşterimiz,manzaranın web sitesindeki resimlerden daha güzel olduğunu söylüyorlar.Zafer Bey'den sonra bir haftalığına gelen aile giderken yine geleceklerini,ve çok güzel bir tatil geçirdiklerini belirttiler (!)Bu müşterimiz büyük ve tanınmış bir inşaat şirketinin yönetim kurulu üyesidir. Yarımada doğal olduğu için güzel.Arı ve karınca bazen olabiliyor.Elemanımız müşterinin şikayetinden hemen sonra gerekli bölgeye karınca ilacı uygulamış üstelik.Biz yine de müşteri çıkar çıkmaz çevreyi yeniden profesyonel ilaçlama şirketine ilaçlattık.. Konuklarımız gelmeden önce villa iki temizlikçi bayan tarafından temizlenir.Temiz çarşaflar serilir,temiz banyo,yüz ve havuz havluları gereken yerlere konur.Müşterimiz market konusunda ise haklı.Market ve süpermarketler (bilinen birçok süpermarket zinciri) Kaş merkezde ve 6 km uzaklıkta.. Biz yine de konuklarımızı nasıl daha iyi ağırlayabiliriz mantığıyla mutsuz müşterimizin yazdıklarını değerlendireceğiz ve her zamanki gibi konuklarımızı daha mutlu etmek için çalışacağız.Saygılar. Villa Aganta sahibi. "

Zafer Tire, 07.07.2017
Villa Tuana / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Ev konum olarak çok güzel bi yerde fakat yolu baya bi sakat.Ev sahiplerine başka yolu yokmu diye sorduğumuzda aldığımız cevap daha da sakat " Ne oldu beğenemediniz mi ben çocukluğumdan beri bu yokuşu tırmanıyorum " gibi bir cevap. Mobilyalar allaha yalvarıyor biri bizi değiştirsin diye birinin elinde patlamak üzere. Ev sahiplerinin ilgisi bi efsane 02.06.2018 - 12.06.2018 tarihleri arası 10 gün konakladık, tatilimizin yarısında ev sahibinden bi telefon bugün kaçta çıkış yaparsınız diye. Son çıkarken de 1 haftayı aşan tatillerde yastık çarşaf değişimi hakkınız vardı neden kullanmadınız diye tuhaf bir soru daha da 10 numara tatil yapılabilecek bir yer de işler bu kadar zorlaştırabilir ancak daha da yazabilirdim ama vaktime yazık dedim...

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar,
Açıkçası böyle bir yorum almamıza çok üzüldüm. Öncelikle belirtmeliyim ki misafirimizin diyaloğa girdiği kişi ben değilim yani ev sahibi ile değil evin bakımıyla ilgilenen kişidir. Çalıştığımız arkadaş ile yaşadığımız bu ve benzeri sorunlardan dolayı kendisiniyle çalışmamızı sonlandırdık ve başka bir arkadaş ile yolumuza devam ediyoruz.
Bu yorumu okuduktan sonra misafirimiz ile hemen iletişime geçtik ve durumu kendilerine izah ettim. Villa tatili organizasyonu firmanın satışından başlayıp, karşılama, hizmet ve uğurlama gibi birçok elementten oluşuyor. Bu aşamaların herhangi birinde aksama olması durumunda profesyonel bir hizmet verememiş oluyoruz. Misafirimizde telefonda bana belirttiği gibi sorunsuz ve çok güzel bir evde tatil yaparlarken sadece olmaması gereken bir şekilde diyaloğa maruz kalmaları yüzünden mutsuz olmaları beni en çok üzen konu olmuştur. Artık böyle bir sıkıntı yaşamayacağımızın altını özellikle tekrar çizmek isterim. Saygılarımla "

İlyas Çakmak, 16.07.2018
Villa Akın / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Tatilimiz güzel geçti ama bizim için konforsuz bir evdi villa ismini hak etmiyor bence mutfak eşyaları çok eski bıçak dahi kesmiyor hele salondaki koltuklar berbat uzanıp dinlenmeniz imkansız koltuğun tahtaları sırtınıza batıyor mangal keyfim berbat oldu yelpazesi bile yok basit bir mangal demiri var resimlerdeki beklentilerimizi karsilamadi hiç birşey temizlik iyi değildi şezlong lar resimdeki gibi değil eski püskü şezlong singerli renkleri bozarmis halk pilaji sezlongu gibi her sabah 6 tida eve havuz bakımı için geliniyor hoş birşey değil yani kendinizi güvende hissetmiyorsunuz evin girişi tenha zaten kimde anahtar var veya yok soru işareti var mantığı ne dir ev kiraya verilmisken sabah eve birinin gelmesi mangal yapmak için yelpaze yok dediğimde aldığım cevap kartonla yelle abi oldu bende çöp kovasınn kapağı ile yellemek zorunda kaldım tam işkence sonra kapak kırıldı bunun için 50 TL bizden kesinti yaptılar mangal üstü firacalamak için insan bı tel fırça koyar villada tatil yapıyorsunuz ama sanki dag basina gelmişsiniz işinize yarayacak malzemeler. Yok koltukların uzeri sigara yanığı konum güzel ama işletme eksiği var çocuklu aileler dikkat havuzun kenarından aşağıya korkuluk yeterli değil düşebilir cocugunuzu daima gözetim altında tutmani gerekiyor yani manzara güzel konum güzel ama eksiklik çok var son olarak verdiğim paraya değmedi diyorum. Keşke başka yere gitseydim.

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar, villamın toplamda bugüne kadar 42 yorumu ve 7 nin altında notu olmamasına dikkat edilmesini isterim. Bunun dışında misafirimiz ilk geldiği gün kırlentleri bize tekrardan yıkattı ve 7 gün altında aldığımız temizlik parasının kesintisini kendi kendine yaptı ve bize vermedi. Tüm konuşmalarında ödediği paradan dolayı bizi esir aldığını düşünerek, fırçalama diyebileceğimiz tonda konuştu. Eski püskü şezlonglar ilk sabah havuzcumuz havuz terasına girdiğinde ters durmuş haldeydi, minderler yerlerdeydi. Bu şekilde kullanan misafirler olduğu sürece eskimesi engellenemez zaten. Havuzcunun havuz terasına girmesinin nedeni sizlerin temiz bir havuz kullanması, havuz terasının sabahları yıkanması, temizlenmesi ve düzenlenmesi için ama insanların içlerinde kötü düşünce olduğunda bunu güvensizlik olarak algılayabiliyor. Şükürler olsun 3 senedir kiralanan ve misafirlerimize hizmet veren binada hiç hırsızlık olmadı. Ayrıca şikayet bile olmadı. Mangal konusunda misafirimiz haklı bunu atlamışız ve bize sorduğunda uzakta olduğumuzdan dolayı o şekilde yapabilirmisiniz dedim. Normalde hiç bir misafirimizden kesinti vs. Yapma isteğinde değiliz. Bunun dışında misafirimiz kapının önünde arabasını yıkayıp, bütün arabasının içindeki pislikleri kapının önüne atmış. 50 TL kesinti yaptığımız çöp kovasını kapının önünde kırdı bıraktı. Bu kadar para bizim içinde çektiğimiz çileye değimedi. Keşke başka yere gitseydiniz. Gelicek olan diğer misafirlerimizden özür diliyorum, bizi yanlış tanımayın. Biz bu işi para kazanmak için yapıyoruz ama kimseninde ne kölesiyiz, nede elemanı. Şimdiden diğer misafirlerimize iyi tatiller dilerim. "

Kasım Karataş, 03.09.2020
Villa Zeki / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" 1-Villa Zekiyi kiralamamıza rağmen ,villa Hilale yerleştirildik (resimde gördüğümüz bahçedeki pergolayı sorduğumuzda imar izni sebebiyle kaldırıldığı söylendi )( eşyaların değişik olduğu sorgulandığında da bi önceki misafirlerin zarar vermesi sebebiyle değişiklik yapıldığı söylendi ) 2-Eve yerleştikten sonra üst kattan bakınca bizim yandaki pergolalı villada olmamız gerektiğini ve bir yanlışlık olduğunu farkettik. Ev sahibi ile görüşmemizde önce “internet sitesindeki fotoğrafların yanlış olduğunu “ ısrarcı olmamızdan sonra da“yan evde elektrik arızası olduğunu, bu sebeple bizi villa hilale aldığını iletti,gece gündüz çalışsa ancak bitebileceğini ,bize indirim yapmayı teklif etti, biz de madem arıza var villa zekide diyerek , yerleştirdikleri yan villada devam etmeyi kabul ettik. Ama 1 saat sonra Villa zekiye başka konukların giriş yaptığını gördük. Tamamen kandırıldığımızı o an anladık. Belli ki firmadan habersiz konuk alınmış ekstradan.Firmaya bu durumu anlattığımız da “En başında bizi arasaydınız yardımcı olurduk , şu anda yapabileceğimiz birşey yok “ cevabı aldık. Kısacası ev sahibine arıza sebebiyle yardımcı olalım derken , kandırıldık. Mecburen yerleştik Villa Hilale . Ev sahibine bizi kandırmaya çalıştığını söylediğimizde “ Haklısınız , yapmamam gerekiyordu “ demesiyle yetindi. Kiraladığımız villaya geçebildik mi? HAYIR . Birbirinin aynısı olan iki villadan hangisinde olduğumuzdan ziyade , eve giriş itibari ile kandırılmaya çalışmaktı canımızı sıkan.( ve de villa hilaldeki tuvalet ve banyoların camdan olan kapısı. Epeyce zorlandık.Sonuçta çoluk çocuk 3 aile geldik konaklamaya) 3-Havuzdaki bulanıklğı sorduğumuzda , bir önceki konukların kalabalık olmasından kaynaklı olduğunu , girmemizde sağlık açısından hiçbir sorun olmadığı söylendi. Aramızdan iki kişide göz , bir kişide de dış kulak iltihaplanması çıktı. Doktorun söylediği sebep, pis havuzdan kaynaklandığı , doktor raporu ile de elimizde mevcut. 4-Tatilimizin 3. sabahında sular kesildi,bu heryerde olabilecek birşey tabiki ama sorun olan şey dolu olması gereken su deposunun boş olmasıydı.Ev sahibine bildirdiğimizde yine bir önceki konuklar suçlandı,çözeceğini söyledi , belirli saat aralıkları verildi , tam 24 saat sürdü .Bebek ve çocuk olduğunu düşünürsek , oldukça sağlıksız bir ortamdı.Biz firmayı aradıktan sonra su sorunu çözüldü. Sonuç olarak bizim için çok kötü bir tatildi. İndirim adı altında kandırılmamızla başlayan , sağlığımızdan olmamızla devam eden bir hafta oldu. "

Seda Karaca Çinsar, 29.07.2018
Villa Uludağ / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Merhabalar Villa Uludağ gayet şık ve konforlu bir villa ve konum açısından kayaköy gibi sakin bir mekanda fakat resimlere bakınca evin iç bölümünde bulunan havuza aldanmayın havuz girilcek gibi değil bunu ev sahibi Ramazan bey de "ben sizin yerinizde olsam o havuzu kullanmam "deyince anlayamamıstim havuz cok kotü kokuyor ve zannimca arıtması bozuk çünkü havuz berrak değil ve havuzun bulunduğu oda yoğun bir şekilde rubet kokuyo bu sebeple yatak odasıyla havuz yanyana olduğu için camekanın kapısını acik birakmamaya dikkat gösterin dış havuzda herhangibir problem yok bahçesi ve peyzajı güzel villanın temizliği açısından rahat olabilirsiniz yalnız su ısıtma problemi var güneş panelleriyle su ısınmakta güneş panellerininde resimlerden görüceginiz şekilde güneş ışığını az almasından sebep su yeterince ısınamamakta ve tatilimizi rezil etti sabah ve akşam vakitlerinde kesinlikle su soguk geliyo öglen vaktinde ise evde 3 kişi ardarda yıkandımı su soguyo yanlıs anlamayin su kullanimi ortalama 5 dk gecmemesine ragmen bu durum boyle kız kardesim bu sebepten hasta oldu ev sahibine bu durumu soyleyince kendince kalitesiz bir espiri yapti klimalari fazla kullanmaniz sebebiyle olmustur dedi neyse ki durumun farkina varip panelleri bizden sonra yukari koyucam dedi ama bunu kesinlikle teyyit edin son olarak yatak odasında tuvalet var kapısız vaziyette degisik bir tarz

Ev sahibinin cevabı

Sedat Bey öncelikle biziseçtiğiniz için teşekkürederiz. Öncelikle villla kiralama esnasında size mutlaka kısa dönem villa kiralamarında temizlik ücretinin extra olduğu size belirtilmiştir. Sizde bunu kabul edip rezervasyonu gerçekleştirdiniz. Villamızın Havuz bakımı için size telefon açtığımda dışarıda olduğunuzu belirttiniz sizden izin alıp bahçeye girdiğimde evdeki tüm ışıkların ve klimaların (50 adet spot, 14 ışık bantı, 6 adet dış aplik, 10 lu sarkıt avize, 3 adet klima) açık olduğunu gördüm. Size mesajla bunu bildirdim ve cevabınız sizden alınan temizlik ücretine istinaden yaptığınızı söylediniz. Öncelikle giden enerji milli servetimizdir diye belirttim. Umarız kendi evinizde de bu şekilde davranmıyorsunuzdur. Villa temizliğini çok beğenmişsiniz ama iç havuz temizliğinin çok kötü olduğunu belirtmişsiniz. iç havuzumuz otomatik akıllı sistem ile temizlenmektedir ve sizden önce ve sonra yapılan ölçümlerde havuzun gayet hijyenik olduğu elimdeki belgelerle ispatlıdır. Rutubet kokusuna gelince iç havuzun bulunduğu bölümde gözünüzden kaçmış olabilir ama havalandırma sistemi mevcuttur. Gün içerisinde otomatik olarak çalışmaktadır. Sıcak su problemini bende anlamadım sizden önce kalan misafirlerimiz 6 kişi idi ve ayrıca sezon boyunca hiç su problemi yaşamadık hatta yazmış olduğunuz sıkıntıları hiç yaşamadık. Malesef bunların hepsi size denk gelmiş olduğu için bizde çok üzüldük. Sanırım bu problemlerin 200 tl temizlik ücretinden kaynaklandı. "

Sedat Parmaksız, 13.09.2019
Villa Aragon / Fethiye,               Notu: 2 / 10
" Beklentilerimi Karşılamadı Bahçe Bakımsızdı Evde Kendimi hiç güvende hissetmedim en az ilk gün gelindiginde bir günlük bile olsun kullanılabilecek tuvalet kagıdı kagıt havlu sabun bir iki kullanımlık dahi olsa çay kahve şeker dolapta bir litre bile olsun su yoktu düşünsenize 13 saatlik yoldan geliyorsunuz araba kullanmışız bavulları eve atıp bir bardak su içeceksin yok tuvalete giriyorsunuz bir kullanımlık tuvalet kagıdı yok sabun yok derhal markete gitmek zorundasınız çok kötü bir deneyimdi eve girer girmez tüm tatil heyecanım bitti evdeki kap kacak bardak yetersiz ve hepsi derleme toplama promosyondu ayran yapabilecek bir sülahi dahi yoktu evin temizligi yetersiz yedek çarşaf nevresim yok havlular çok kullanılmış eski ve zımpara gibi sertti bence kiralanmasına aracılık ettıiigiz evlere bir standart getimeniz ve denetlemeniz gerekli en azından uzun yoldan gelen tatilcilerin eve girdiginde bir günlük ihtiyaçlarını dışarı çıkmadan karşılayabilecekleri temel ihtiyaçlar evde bulundurulmalı tuvalet kagıdı sabun kagıt havlu ıslak mendil bir iki litre su bir iki demlik poşet çay bir kullanımlık bir kaç kahve şeker tuz biber sabun gibi biz tatsız bir tatil geçirdik bahçe çok berbattı bakımsızdı kurumuş çiçekler ayıklanmamış sagda solda boş ve pis boya artıgı kovalar bahçe bakımında kullanılan kırık dökük malzemeler etraftaydı havuzun suyu degiştirilmemişdi "

Adnan Gemci, 05.09.2017
Villa Hipokrat / Fethiye,               Notu: 2 / 10
" Bu kadar güzel yorumu okuyup Villa Hipokratı tercih ettik ve hiç memnun kalamadık. Bizde mi bir problem var acaba diye de düşündüm ama bizimle alakası yok bu durumun, ismini vermeyim reklam olmasın villasepetiden farklı bir villa kiralamıştım ordan çok memnun kaldım ne yastıklara giysilerimi geçirdim ne de evin içinde örümcek ağları vardı fakat aynı şeyleri Hipokrat için söyleyemeyeceğim. Maalesef 3 günlük Hipokrat tecrübemi abartmadan anlatıyorum. Evin herbir yanında özellikle tavanlarda böcek örümcek, örümcek ağı haşere vs. görmeye hazırlıklı olun. Mutfaktaki büyük camda hemen hemen boydan boya kırık var, bazı perdelerin mekanizması bozulmuş sineklikler hemen hemen hepsi kırılmış dökülmüş, klozet kapağının biri kırık, bazı duşakabin sürgüleri bozulmuş tam kapanmıyor. Sıcak su akmıyor, Villa tarafından verilen havlular önceden beyaz renkteymiş sanırım fakat şu an nedenini bilemeyeceğim sarı krem gibi bir hal almış. Salondaki beyaz sehpanın üstünde eski kirler desen oluşturmuş. Yastıklara kendi giysilerimizi geçirip onların üzerinde uyuduk. Mutfak araç gereçleri olsun evin diğer araç gereçleri olsun hiçbirini içimiz rahat bir şekilde kullanamadık. Diğer villaya gittikten sonra hipokrattan daha da nefret ettik bu kadar olumlu yorum arasında ben ve bir başkasının olumsuz yorumunun olması da şaşırtıcı çok daha fazla insanın olumsuz yorumu olması gerekirdi , kadir bey ben arayıp yorumumu düzelttirdiği gibi onları da arayıp yorumları sildirdi herhaldr.Evin hiç mi iyi yanı yok derseniz tabii ki var doğa içerisinde sessiz sakin ağaçlarla kuşlarla kaplı huzurlu bir ortam havuzu her gün sabah saatlerinde temizleniyor. Fakat yine de benim tavsiyem villa sepeti oldukça ilgili alakalı bir şirket bu siteden başka evlere bakın. Ayrıca ev sahibi kadir beyin restoranı içkilidir kendisi içki satan bir restoranın sahibidir dini hassasiyeti olan insanlarda bu durumu göz önüne alabilirler. Attığım kötü yorumdan sonra ev sahibi kadir beyin beni arayıp benim verdiğim cevaplar karşısında bana bağırması ben bu eve 1.5 trilyon yatırdım benim ekmeğimle oynuyorsunuz ev bu kadar mı kötüydü elinizi vicdanınıza koyun vicdanınız rahat mı vs. vs. demesi de beni daha da çıldırttı. EVET VİCDANIM RAHAT OLMAYAN BİR ŞEY YAZMADIM YALAN SÖYLEDİĞİM BİR KONU YOK İŞİNİ PROFESYONELCE YAPAN YAPTIĞI İŞİN HAKKINI VEREREK YAPAN İNSANLARIN YAPMASI TARAFTARIYIM. "

Muhammed Fatih Codal, 10.11.2018
Villa Ombre / Marmaris,               Notu: 2 / 10
" Etrafta bir suru gunlugu 300 - 400 tl olan yerler varken neden bir villaya gunluk 1400 tl odersiniz. Cevap basit, sorunsuz mukemmel bir tatil icin.Burada manzara ve havuz mukemmel.Evin yolu 300 metre cok dik yokuslu beton toprak karısımı tam off road arac yolu. Eve girdik klimaları calıştırınca sigorta attı.Ahmet bey sigorta degiştirdi.Bu sefer ana girişteki salter attı.Klimaların filtresi takıldıgı gunden beri temizlenmemiş gece yatak odasında sanki camasır makinası calısıyor gibi ses yaptı ben temizledim.Keza duş teknesinin gideri hic temizlenmemiş bir yumak sac cikardım.Sonraki gun koy sebekesinde arıza oldu evde jenerator var ama bir turlu elektrik veremedi zaten verse de sadece lambalar ve buzdolabı calısıyor. Klimalar ve elektrikli mutfak ocagı devre dışı. Yani sıcaktan kavrulurken bir kahve dahi yapamıyorsunuz. Bu arada hergün 300 metre yokusu cıkıp cöpunuzu tasımanız gerekiyor.Neyi yazacagımı sasırdım basucu lambalarının patlak olusunu mu, yoksa yokuşta mahsur kalan kamyon icin butun ogleden sonra cekici gelmesini bekleyişimizi mi,evde kosu bandı bilardo ping pong masası varken baslangıc icin ne bir sise icme suyu ne de barbeku icin komur bile olmayısını mı.( 20 tl bile tutmaz ama misafirlere jest yapılmış olur . Yoldan gelmişsiniz market 5 km uzakta )Sorun evin bakımsızlıktan yıkılıyor olmasında ( yangın sondurme tupunun bile subatta miyadı dolmuş ).Profesyonellik yok.Ne villa sepeti ilgilenmiş ne de ev sahibi. Ahmet bey oranın yerlisi bir zat elinden geleni yapıyor ama profesyonel turizmci degil.Hem en yuksek ucreti talep edeceksiniz hem de en basit pansiyon servisini dahi veremiyeceksiniz.Buna tam anlamıyla PARAMIZLA REZİL OLDUK denir. Unutmadan 2 yıldızın biri manzara digeri havuz icindi.

Ev sahibinin cevabı

Bülent Bey, Her şeyden önce bu tür yorumları duyduğum için çok üzüldüm. Fakat bir kısmı doğru değil bir kısmının da ev ile ilgisi yok. Bu eve sadece villa sepetinde yapilan 5 yorumun ortalaması 9.2 sadece nedense sizin ki 2 keşke ilk gün beni arasaydınız ben bütün paranızı hiç sorgu sualsiz geri verirdim ve 300 - 400 tl lik yerlerde kalabilirdiniz.

Evin konumu ve alt yapi şikayetleri : Dünyanın hiç bir yerinde, ne İtalya'da ne İngiltere’de, bu şekilde tatil yapılabilen, gözden ve kalabalıktan uzak villalar otoyolun üzerinde olmaz, yollar genelde off-road kıvamındadır. Kaldi ki bütün dünya’da genelde olduğu gibi altyapı, diğer değişle yol, elektrik, su, çöp toplama gibi seyler yerel yönetimin veya devletin sorumluluklari alanına girer. Ülkemin şartlari bu kadar, ama inanın aynı durum İtalya ve İngiltere içinde aynı (ikisinde de yıllarca yaşayann ve hala sık sık ziyaret eden biri olarak söylüyorum). Öyle bir manzaraya doğanin kuralı gereği ancak dik bir yolla sahip olabilirsiniz.

Evin durumu şikayetleri : Haklısınız klimalardan biri (mutfaktaki) maaelsef temizlenmesi atlanmış, bunun için özür dilerim. Ama diğerleri yersiz ve yanlış. Web Sitesinde açıkca okunacağı gibi, evdeki bütün özellikler yazılmıştır. Fırın var yazılmamıştır, kömür var yazılmamıştır. İçme suyu var yazılmamasına rağmen mutlaka ve mutlaka ekstra damacana su depo katında her zaman vardır. Jenerator elzem durumlar içindir, geldiğiniz hafta (bayram haftası) Selimiye ‘de elektrikler sık sık kesiliyorsa bu evin değil, köyün altyapı sorunudur. Evin bütün klimalarını ve ocağı calıştıracak şekilde jenerator taktırsam, zaten gürültüden şikayetci olurdunuz. Yine websitesinde en yakın marketin mesafesi açıkça yaziyor.

Ben de villa tatili yaparken, villaya girmeden gerekli şeyleri yolda alırım, bir dahakine zahmet çekmemeniz için size de aynı şeyi öneririm. Söylediğiniz gibi villa icin 24/7 çalışan , sigorta atınca bile hemen yardıma gelen bir yardımcı kişi bile vardı. Böyle bir yardımı Turkiye hariç dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız. Bence ''Villa Tatili'' kavramını bir daha gözden geçirerek, beklentilerinizi bir dahaki sefere ona göre ayarlarsanız, boyle sıkıntı çekmezsiniz.


Saygılarımla,

Ev Sahibi "

Bülent Yalazkan, 20.08.2018
" Villa sitede bulunan fotoğraftakilerle aynı ve villanin dizaynı gerçekten güzeldi. Bizim gibi villanin korunakliğina önem verenlerdenseniz fazla eksiklikler vardi.Villa etrafını kapatan ahşaplarin boşluk aralarinin fazla olması bizi çok tedirgin etti görsellerde yan çekim olduğu için bu durum bizi yanılttı. Bu boşluklardan yandaki villalar rahatlıkla görünüyor. Gördüğünüz diğer vilların olduğu taraftaki ahsap çitlerin çok kısa olması tesettürlü bayanlar için sakıncalı bir durum ama bu konuda ev sahiplerinden rica ettik tatil bitene kadar kumaş gibi bir şeyle kapadılar. Villa giriş kapısının kilidinin olmaması, haliyle geceleri ve gezintiye çıktığınız zamanlarda kilitleyemiyorsunuz. Villa içerisindeki jakuzinin su boşalımı olmuyor ve sabun şampuan vb kullanamıyorsunuz. Diger misafirlerin girebilme ihtimalini düşünerekten Hijyen açısından biz kullanamadık. Dışardaki jakuzi de bozuk çalışmıyor sadece görüntü itibari ile bulunuyor. Eve girişimiz 18:00 18:30 gibiydi ve ev sahibinin karısı fırında kek pişiriyordu bu durum hoş değildi kendi evlerinde yapabilirlerdi yada müşteri saatinden önce yapabilirlerdi. Ev sahiplerinin villanin hemen altinda olmaları bizi diken üstünde bıraktı. Eşimle sohbetlerde ve havuzda rahat harekat edemedik ve alt kaltta yakilan mangal dumanı tuvalet havalandirmasindan içeri doluyor. Tencere olan dolap köşelerinde örümcek ağları vardı. Bu konuda daha titiz davranılması gerekirdi. "
Ferit Bulut, 26.07.2019
Villa Mezopotamya / Kalkan,               Notu: 3 / 10
" İlk gidenlerin yaşayabileceği gibi, köyü bulmakta çok sıkıntı çektik. Bizim gibi karanlık çöktükten sonra gelirseniz, köyün içinden bile geçseniz farketmeyebilirsiniz. Havuzumuz, girdiğimiz günden itibaren pisti, üzeri çöplerle doluydu. En büyük tercih sebebimiz olan havuzu, malesef bir defa bile kullanamadık, balayımızda hep sahillere gitmek zorunda kaldık. Ayrıca evde çok sayıda haşere ile karşılaştık. Karınca yuvaları, karıncalar, evde bizi rahatsız etmedi değil. TV izleyemeyişimiz, bir başka huzursuzluk kaynağımızdı. Görüntüler hep donuktu, anten ayarı yapılmamıştı muhtemelen. Ayrıca yan tarafta Ahmet Beylerin yeni yapmaya başladıkları villanın inşaat gürültüleri, yine bizi rahatsız etti ve günümüzün çoğunu dışarda geçirmek zorunda kaldık. Sinekliğin alt tarafı parçalandığı için bahçeye giren siyah bir kedinin, sinekliğin yırtık kısmından mutfağımıza girişi, şezlongumuzu kullanışı, ayrı bir handikaptı. Ev sahipleri hoş insanlar olsa da, bizim için tatilimiz hayal kırıklığıydı.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Enes Bey, açıkçası yorumunuza çok üzüldük cünkü ilk defa böyle kötü bir yorum alıyoruz, daha da kötüsü sizin bu sıkıntıları yaşadığınızdan haberimiz dahi yoktu zira bize nedense hiç bu sorunlarınızı iletmediniz. Havuz temizliği ile ilgili olarak misafirlerimiz muhafazakar aileler olduğu sabahları siz uyanmadan erken saatte havuzun temizliğini yapıyoruz sizin de bildiğiniz gibi. Çoğu misafirimiz mahremiyetine önem verdiği için eve onlar uyandıktan sonra bir daha gelmemizi istiyor. Sizin tatilinizde de iki gün rüzgar ve yağmur olduğu için havuzun akşam saatlerinde yaprak düşmesi doğaldır. Bize bilgi verseydiniz hemen ilgilenirdik bu sorunla. Televizyon konusunda tepedeki çanaktan 4 villa beraber kullanıyor ve eğer çanaktan kaynaklı bir sorun olsaydı bunu kendimizde farkederdik. Eğer evin içerisindeki receiver veya TV den kaynaklı bir sorun oluştuysa ve siz bu sorunuz bize bildirmediğiniz için yine çözüm bulunamamıştır. Yeni villamızın sadece içerisinde ufak tefek tesisat işlemleri yapıldı. Zaten inşaat yasağı bulunmaktadır. Diğer villalarımızda konaklayan misaflerden de ses ile ilgili olarak hiç şikayet almadık. Sizde zaten böyle bir sıkıntınız olduğunu bize iletmediniz. Eğer bildirseydiniz çalışmayı hemen durdurur veya düzenleme getirirdik. Sinekliğin alt tarafı ile ilgili söylediğiniz eksikliğimiz doğrudur. Bunu siz gittikten sonra fark ettik ve hemen onarımını yapıyoruz. Bu aksaklık için özür dileriz. Karınca, böcek ve kedi konusunda ise ev, dağ köyünde olduğu için çok ta rastlanılması zor şeyler olmadığı aşikar ancak düzenli ilaçlanan evimizde ilk defa ekstra böyle bir şikayet aldık ve tahminimce sizin mangal yaptıktan sonra etrafta bıraktığınız kemik ve et parçaları bu artışta sebep oldu zira sabahleğin yaptığım havuz temizliği sırasında bunlar dikkatimi çekmiş ve kemikleri çöpe atmıştım. Keşke bizi de yaşadığınız sıkıntılarla ilgili olarak uyarsaydınızda sizi hayal kırıklığı ile tatilinizden uğurlamasaydık.

Villa Sepeti'nin cevabı

Villamız 2017 yılı sezonu itibariyle baştan sona yenilenmiştir. Evin eşyalarından tutun, binanın taş kaplanmasına kadar baştan yapılmıştır. "

Enes Engin, 27.05.2016
Villa Sarin / Gökova,               Notu: 3 / 10
" 5 yıldır bu şekilde villa kiralayarak tatil yapıyoruz. Villa Sarin'in havuzu ve çevresi gayet güzeldi. Ama maalesef evin kendisinden hiç memnun kalmadık. Şimdiye kadar kaldığımız en kötü villaydı. Evin içine bakarak bu eve villa bile denemez. Köye yapılmış ve eskimiş bir ev. Websitesinde banyoların niye fotoğrafı olmadığını eve giriş yapınca anladık. Armatürler ve banyo lambaları paslanmış ve aşırı eskimiş. Sifonlarda düzgün çalışmıyor. Kısacası evin 2 banyosuda villa banyosu ile hiç alakası yok.Esas büyük problem evin 2 banyosu ve yatak odasındaki jakuziden lağım kokusu gelmesiydi. Camlar kapatıldığında ve özellikle geceleri evin içi gerçekten çok iğrenç kokuyor. Sabah uyandığımızda koku midemizi bulandırıyordu. Zaten ev sahibinin banyo ve mutfağı naftalin paketleri ile doldurmuş olmasından bir koku problemi olduğu belliydi. Bu şikayetimizi 2. gün VillaSepetine ve ev sahibine ilettik. VillaSepeti telefonda yardımcı olmaya çalıştı. Ev sahibi Ömer beyde mutfağa koku koyduğunu ve banyoyada naftalin astığını söyledi. Sorun o kokular ile giderilebilecek kadar basit değildi ve ev sahibi bu durumu kabul etmedi.Villa Sepeti problemin çözülmesi için çok uğraştı ama problem bizim orda kaldığımız sürede çözülecek bir şey değildi. VillaSepetine anlayışı ve yardımları için teşekkür ederim. Lağım kokulu bir evde  günlük 1000 TL vererek tatil yapmak istemiyorsanız bence tekrar dusunun.

Ev sahibinin cevabı

Sevgili misafirimiz, armaturleri elimden geldigince yaklasik 2 senede bir degistirmeye gayret ediyorum cunku banyolar cok yogun olarak kullanildiginda pas yapabiliyor. Sezon sonu yine degistirdik. Jakuzi de bakimdan gecmistir. "

Fatih Ulusoy, 16.09.2019
Villa Kalamaki / Kaş,               Notu: 3 / 10
" Esimle balayi icin bu villayi sectik. Vardigimizda hersey cok güzel görünüyordu, ama malesef ödemeyi yaptiktan sonra güzel olmayan seylerle karsilastik.Hijyen konusunda ev berbat bir durumdaydi, havlular ve yatak carsaflarinda pas gibi lekeler vardi. Yorgan ve pike bulunmadigini orda ki yardimciya belirtmemize ragmen bir sey degismedi ve kalan günleri de yorgansiz gecirdik. Mutfakta bulunan bulasiklarda ayni durumdaydi, o yüzden kendimize ayriyeten marketten bardak almak zorunda kaldik. Camasir makinasinda deterjan koyma yeri küf icindeydi. Tuvalet ve duslarda cok kirik dökük ve eski haldeler. Koltuklar yirtik ve disarda sandalyeler tüy icindeydi, oturunca hepsi üstümüze yapisti.Villa kesinlikle bu miktar parayi haketmiyor. Ödediginiz parayi sadece ve sadece manzaraya ve havuza veriyorsunuz. Havuza ordaki calisan arkadas gercekten günlük bakip temizliyor. Kaldigimiz günlerde yatak odasinda hic bir dolabi acmadik cünkü ilk actigimiz da dolabin icinden kendine has rahatsiz edici bir koku dagildi. Rutubet gibi birsey.Almanyadan Kas'a okadar yol kat edip büyük bir hayal kirikligina ugradik.Umariz villa bizden sonra düzgün bir tadilata ugrar ve baska kimse böyle bir deneyim yapmaz. Son günümüzü kullanmadan erken döndük.Sahibi degisdi ve hersey tadilat edilcek diye avutulduk ama bize bir yarari olmadigindan böyle bir özürü kabul edemiyoruz.

Ev sahibinin cevabı

Bu msaifirimiz tatilini eve girişinden iki gün önce iptal etmek istedi. Kalan ödemesini yapması zorunluluğu hatırlatılınca gelmek durumunda kaldı ve bu sebepten negatif içerikli bu yorumu yaptığını düşünüyorum. "

Mehmet Fazıl Türker, 26.09.2017
Villa Zeybek / Kalkan,               Notu: 3 / 10
" Resimde görünen villanın hiçbir farkı Yok . Yorumları okuyarak bu seneki tercihimizi zeybekten yana kullandık ama ilgi alaka memnun kalınması heralde 1. Yıllarının olmuş olduğu heyecan hevesle paylaşıma açtıkları içindi sanırım. Villa havuzu temiz ve hijyenik olmadığını düşünüyorum o yüzden genellikle denizi tercih ettik çocukları sokamadık. Sıcak su problemi çok fazla kullanılırsa sıcak su kotası var soğuk suyla yıkanabilirsiniz jakuzi resimde olan girilmez süzgeci dahi Yok jakuziyi yıkayıp içini su doldursak Hüseyin bey ve annesi çok ilgili yazılmış ilk gün Hüseyin bey evi teslim etti beyefendiden yastık yeterli olmadı için istedik oralı bile olmadı tencere tava desen yetersiz . Çöp kovaları poşetleri yenilenmiyor. Şenzloklar eski biri kırık kullanamıyorsunuz şemsiye zaten yerinden kıpırtatamıyorsun elinde kalıcak diye.bu yıl bir ilgi alaka Yok tercih ederken yorumlara aldanmayın öyle yumurta üzüm birşey görmüyorsunuz. köy yumurtası nerden buluruz diye sorduk o bile sonuçlanmadı kendi kendimize köydeki insanlara sora sora bulduk sanırım bu villa ile alakalı problemler daha önce ki yıl seçmiş olduğumuz villa sahibi gayet ilgiliydi Bu yıl tercih ettiğimiz villa hayal kırıklığı

Ev sahibinin cevabı

Öncelikle böyle bir yorum aldığımız için çok üzüldüm çünkü en değer verdiğimiz ve bizi gerçekten mutlu eden şey misafirlerimizin üstün memnuniyetidir. Beni daha da üzen şey ise yorum içeriğinin gerçeklerle alakası olmamasıdır. Öncelikle misafir eve giriş yapmasıyla beraber sanki tatilini geçirmek için buraya gelmiş gibi değil de evi satın almış bizde her dakika hazırolda bekleyip kendi isteklerini yerine getirmek için bekleyen uşaklarıymış gibi bize davrandı. İlk geldiklerinde emir şeklinde bana süt getir dolaba koy diyerek diyaloğumuz başladı. Yoldan geldiler, yorgunlardır diye düşünerek isteği sorgusuz yerine getirdik, daha sonra 5lt ekstra büyük tencere istedi kaynatmak için bende elimizde en büyük tencereyi kendilerine ekstra getirdim ancak yeteri kadar büyük bulunmadı. Evin iki günde bir çarşaflarını değiştirmemizi söyledi, biz de kendisine böyle bir hizmetin bu villa dahil hiçbir villada bulunmadığını ilettim. Havuz bakımı ve ölçümü her sabah erkenden kendimiz tarafından yapılmaktadır ve temiz olmaması söz konusu değildir. Burada detaylarına girmeyeceğim şekilde kendileri havuzun hijyen kurallarına uymayacak şekilde kullanmışlardır. Ona rağmen gerekli ilaçlar ile havuz tertemiz muhafaza edilmiştir. Misafirin kendisi bana 3-4 kere jakuziyi arka arkaya doldurduklarını söyledi ki böyle bir durumda sıcak suyun tükeneceği aşikardır. Şezlonglarda kırık mevcut değildir ve şemsiye uçmaması için ağırdır ancak tekerlekli olduğu için kolayca hareket edebilmektedir. Hiç bir zorunluluğumuz olmamasına rağmen annem kendi yumurtalarımızdan ve elleriyle yaptığı sarmadan iki kere misafire ikram için gitmiştir ancak evde olmadıkları için faydalanamamışlardır. Bunu misafire telefonda da belirttim. Sonuç olarak evimizde konaklayan kişileri müşteri değil misafir olarak görüyoruz ve elimizden geleni hep yapıyoruz ancak maalesef bazı insanları ne yapsan mutlu edemezsin. "

Emine Çağıl , 09.08.2019
Villa Jumanji / Fethiye,               Notu: 3 / 10
" Eğer gezmek istiyorsanız kesinlikle bu tarz villalar yerine apart vb daha uygun konaklayabileceğiniz yerleri tercih etmelisiniz.Merkezi bir yerde değil. Ölüdeniz 'e 2 araba ile gidiliyor. Arabalar çok pahalı.Evin karşısında market bulunmakta ve orada yaşayan insanların neredeyse hiç biri o marketten alışveriş yapmamakta nedeni ise gerçekten pahalı olması.Eve ilk geldiğimizde evde elektrikler yoktu çevrede bulunan trafo kaynaklı olduğu söylendi fakat bu kadar para verilen bir yere jeneratör alternatifi düşünülmeli idi.Evin içerisinde bulunan 2 adet klima sadece yatak odalarında olduğu için oturma odası gerçekten çok sıcak oluyor ve insanı yatak odalarında oturmaya itiyor.Oturma odasında bulunan tvde devamlı yayın kesilmekte idi.Evin hiç bir odasında yeterli ışıklandırma mevcut değil.Evin içerisinde nereden geldiği belli olmayan küçük haşere pislikleri mevcut.Temizlememize rağmen 2.günü tekrar ortaya çıkıyor.Mutfak dolapları kokuyor.Evin içerisinde bulunan elektrikli aletler eski.Ütü yapmak isterseniz zorlanırsınız.Deterjanınıza kadar getirmelisiniz.Konakladığımız süre zarfında sadece 1 kez havuz temizlendi.Şezlong minderleri kirli idi. Havuzu güzel .villa çevresi sakin,sessiz gerçekten tam korunaklı muhafazakarlar için birebir.Ev sahipleri iyi insanlar villa sepeti neredeyse hiç ilgilenmedi.Teşekkürler

Ev sahibi ve villasepeti cevabı

Merhabalar Muhammet Bey, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Öncelikle şunu belirtmeliyim. Biz bu yoruma çok ama çok üzüldük. Villasepetinin sayfasında misafirlerin ev hakkında bilgi sahibi olmaları açısından, gerekli uzaklıklar belirtilmiştir. Villanın köy içinde yer aldığı belirtilmiştir, merkezde olmadığı anlaşılmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz market, Kayaköy'ün en eski marketlerinden bir tanesidir. Köy halkı dahil bu marketten senelerdir alışveriş yapmaktadır ancak market fiyatlarını, alışverişlerimizi yaptığımız süper marketlerle kıyaslamamız pek doğru olmaz. Market fiyatları her zaman daha yüksektir süpermarketlere göre. Elektrik için arıza çalışması sizin şansınıza denk gelmiş olabilir bu konuda bilgimiz olsaydı bizler ve firma yetkilileri sizleri bu konuda mutlaka bilgilendirirdik. Jeneratör konusuna gelince, Kayaköy sessiz,sakin doğ ile iç içe bir bölgedir. Çalışan her jeneratör burada yaşayan diğer canlılara zarar vermekte ve bazı hayvanları yeme-içmekten kesmektedir. Özellikle yaz aylarında 1 kap suya ihtiyaç duyan canlıları maksimum 2 saatlik, her yerde başımıza gelebilecek olan elektrik kesintisi için heba edip doğaya zarar veremeyiz. Televizyon yayınını kontrol ettim bir sorun görünmüyor ancak ara sıra kesildi demişsiniz. Bu konuda giriş yapan misafirlerle irtibatta kalacağım. Bu konuyla ilgili bana bilgi verseydiniz, ilgilenirdim tabi. Her misafir giriş ve çıkışından sonra villa haşerelere karşı ilaçlanmaktadır. Mutfak dolapları sedir ağacından yapıldığı için ağaç kokmaktadır. Bunu size ordayken de belirtmiştik. Villalarda genel olarak deterjan gibi malzemeler bulunmaz. Kaldığınız sürece defalarca aramamıza rağmen, dış kapının arkasına anahtarı bırakıp kilitlediniz, dolayısı ile biz sabah havuzu temizlemek için giremedik. Bu da bizim için ciddi bir maliyet getirdi çünkü havuz suyunu değiştirmek zorunda kaldık. Villa sepeti personeli siz giriş yaptıktan sonra size gezilecek yerlerin konumlarını gönderip dolmuş hakkında bilgilendirildi. Ayrıca diğer personelleri sizi gelişinizin ertesi gün aramış, hatta 2 tane farklı numaradan aramış ancak ulaşamamış.Çıkışınızdan 1 gün önce bölgede tur yaparken kapı önünde size denk gelmişler ve her şeyin yolunda olduğunu kesinlikle tekrar geleceğinizi söylemişsiniz. Nasıl bir ilgi bekliyordunuz anlayamadık? Biz bu yoruma gerçekten çok ama çok üzüldük. "

Muhammet Fatih Balantekin, 07.07.2019
Villa Zambak / Fethiye,               Notu: 3 / 10
" Eve giriş yapmak için geldiğiz gün evin havuzunda yüzen 10-12 yaş arası bir çocuk vardı. Malum corona virüs nedeniyle kendimize özel olacağını düşünerek bu tarz bir tatil tercih ettik ancak hüsrana uğradık. Fark etmesek havuzu bize bu şekilde teslim edeceklerdi , ancak biz tekrar ilaçlanmasını talep ettik. Evin su şebekesi ile alakalı çok ciddi bir problem var. İp gibi akan bir suda duş aldığınızı veya tuvalet kullandığınızı düşünün. Ayrıca gün içinde bazen musluklardan çamurlu su akıyor. Ebeveyn banyosu klozet sifonu çalışmıyordu ve leğenlerle su taşıyıp döktük. Evde suyun az olması sebebiyle çamaşır makinasını kullanmak istediğimizde su kesik arızası vererek yıkamıyordu.Su ile alakalı durumu ev sahibine ilettiğimizde ise bölgesel bir problem olduğunu belirtti. Elektrik voltajında ise sürekli dalgalanma var ve akım kaybı yaşanıyor. Benim dizüstü bilgisayarımın pili bu şekilde arızalandı. Barbekü alanı ise bir önceki konaklayan kişiden kaldığı gibi pis olarak teslim edildi.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba, öncelikle bu şekilde bir yorum aldığımız için üzüldük. Bunun sebebi misafirimizin rezervasyon başlangıç tarihini yanlış hatırlaması ve 1 gün geç eve giriş yapması ve kendi hatasından kaynaklı kaybın ücret iadesi talebinin kabul görmemesidir. Su ile ilgili belirtilen sıkıntı, Kayaköy genelinde yaşanan münferit bir sıkıntıdır. Misafirimizin bana haber vermesinden sonra hidrofor devreye girmiş ve su sorunu çözülmüştür. Kendisi bana bilgi vermediği iç başta çamurlu su gelmesi doğaldır. Bilgim olsaydı önce kısa bir süre akan çamurlu suyu depoya doldururdum ve temiz su evde akardı.Villa tatilinde de aynı otellerdeki gibi havuz bakımları düzenli yapılır ve klor ile kullanılan temizlik malzemeleri virüs ve bakteri gibi tüm mikropları öldürür. Havuz suyu, hiçbir havuzda bir sorun olmaması durumunda değiştirilmez zaten. İlaçlamanın amacı da budur ve yeğenimin veya siz eve giriş yaptığınız günün sabahı, evden çıkış yapmış olan misafirin havuzu kullanmış olmasının sağlık açısından bir sıkıntısı yoktur. "

Bahadır Işın, 12.08.2020
Villa Resim / Kalkan,               Notu: 3 / 10
" Villa güzeldi fakat havuz çok soğuktu ve 5 gün boyunca havuzumuz hiç temizlenmedi. Havuzun pompaları bile çalışmıyordu.Villanın bahçesi yaprak, toz, pislik doluydu. 5 gün boyunca sadece 15 dakika havuza girebildik. Klimaların kumandası yoktu. Villanın kapıları kilitlenmiyor, insan tedirgin kalıyor.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Muhammed bey, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Fakat katılmadığımız konuları bizde belirtmek istedik. Havuz mevsimden ve havalardan kaynaklı soğuk olabilmektedir. Havuzumuz hergün sabah 7-7.30 aralığında temizlenmektedir. Ayrıca sizinle ilgilenen Adem beyin kendi mesleği havuzculuktur. Havuzun pompalarının çalışmadığını nerden çıkardınız onu hiç anlayamadık. Havuz terasımızda yer alan çam ağacından yapraklar ve tozlar düşmektedir. Maalesef 7-24 havuz terasında bulunamadığımızdan sürekli havuz temizliği gerçekleştiremiyoruz. Gün içerisinde böyle durumlar oluştuğunda file ile bunları havuz üstünden alabilirsiniz. Klimaların kumandaları elbise dolabında duruyordu, zaten olmamasının ihtimali dahi olamaz. Villanın sadece bahçe kapısında oluşan arızadan dolayı kilitlenemedi, bunun dışında villanın iç kapılarının hepsi çalışmaktadır. Bizimde misafirlerimizden nacizane talebimiz, memnuniyetsizliklerinizi buraya tabiki yazabilirsiniz. Fakat bunları önce bizede iletmenizi arzu ederiz. Sizden sonraki misafirlerimize aksaklıkları önledikten sonra villamızı teslim edelim, tabiki varsa. "

Muhammed Talha Çetin, 30.09.2019
Villa Arine / Fethiye,               Notu: 3 / 10
" Merhaba Sayin Villa Sepeti yöneticileri , öncelikle notumun neden orta verdigimi bildirmek istiyorum . Ben Cum gecesi giris yaptim : Ödemem gereken fiyati sordugumda ; üzerimde TL olmadigini ve erstesi gün Euro bozdurup verebilirmiyim dedim ve bana olur cevabi verildi . Sabah oldugunda bana telefon edilip ve niye ödeme yapmadiniz diye sorgulanmam beni sasirtti ?? Ayni gün Televizyonun bozuk oldugunu bildirdim bana su cevap verildi Kanallar karismis denildi ve ben Villadan cikasiya ne hikmet se TV Kanlallari ayarlanamamasi garib di dogrusu !! Bana 4 kisisin kalabilecegi Villa denilmisti Malesef bu Villa 2 Kisi kalabilecek Mekan ; Cünki Üst katta uyan birinin fisiltisi altdan duyuluyor ve Banyonun bozuk oldugunu ev sahibi bildigi halde biz 4 Kisi bir banyo kullandik . Cikista bunu dile getirdim bilgimiz var denildi !! arti banyo yu kullandiginizda asagiya sel misali su akiyordu kisaca‘si berbat bir Villa .. Sonra bana Villa teslim edildiginde ev tanitilmadi iki gün sonra bahcede yok efendim semsiye eksik gibi tuhaf yorumlar yapildi bana göre ev sahibi kendi evini tanimiyordu .. Villa sepeti olarak cok eksik leriniz var bekler dimki ben bir yabanci bir yerde : Bulundugumuz bölgeyi anlatan bi Rehber olsaydi .. Mesela Arabam bozuldu nereyi aramam lazim !! Hasta oldum hangi Hastane ve Doktora gidebilirim buna benzer bi cok seyler eksik gördüm Herseye ragmen biz kendi halimizce Tatilimizi yaptik ve bir daha Villa Sepeti olurmu Malesef demem gerekiyo "

Hayri Yılmaz, 20.10.2019
Villa Galya / Kalkan,               Notu: 4 / 10
" Öncelikle ev İÇİ fotoğrafları bire bir aynı.fakat evin dışı fotografdakiler gibi aynı değil. Bir bahçede 3 tane ev var. ve evin üst katında ev sahibi oturuyor yani iki katlı evin alt katını kiralamış oluyorsunuz.buda evin bagımsızlıgını ortadan kaldırıp Apart kategorisene girmesi anlamına geliyor.ve havuzu akşam 21 00 dan sonra kullanamıyorsunuz ben ailemle birlikte müstakil bir evde tatil planlarken sürekli gürültüden şikayet eden bir ev sahibi vardı.Havuz oldukça korunaklı idi.diğer yorumlardaki gibi böcek vs görmedim ev sahibi iyi niyetli fakat şartlar bu. ben daha önceki yorumları baz alıp gittim fakat önceki yorum yapan arkadaşlar evin bu yanlarını yazammış.gördüklerimi yazmak zorundayım ki bir sene tatil planlayan arkadaşlar bilerek gitsin saygılar.

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar, bu cevabı yorumda bulunan bir yanlış bilgiyi düzeltmek üzere yazıyorum. Villa Galya üst katında başka birinin oturduğu bir apart veya daire değildir. İlk defa böyle bir yorum alıyoruz açıkçası. Kendi oturduğumuz villa, Villa Galya'nın arka tarafında yaklaşık 50m. kadar gerisindedir. Villa Galya tamamen bağımsız bir villadır. Havuzların ilaçlanması ve dinlendirilme işlemi saat 21 itibariyle yapılmaktadır. Bu saatten sonra havuza girilmesi hijyenik açından uygun değildir. Bu sebepten dolayı bu saatten sonra kullanımı önermiyoruz. Daha önce birkaç kere misafirden kaynaklanan ısrardan dolayı kullanıma izin vermiştik ancak sağlık açısından sorun olması dışında havuzun motoru durup su dinlendirildiği için bu sefer ertesi gün suyun renginin bozulması ve kullanılamaması sorunları oluşmuştur. Saygılarımla "

Sedat Bostancı, 09.07.2018
Villa Viking / Kalkan,               Notu: 4 / 10
" Düşüncelerimi tarafsız şekilde olumlu ve olumsuz olarak aktarmaya çalışacağım. 1) Öncelikle villaya ulaşmak çok zor, sitede anlatılan adresten gitmek mümkün değil zira tarifteki restoranın dahi adı değişmiş. Google maps'te yer alan konumdan ulaşmaya çalıştığınızda da kendinizi bambaşka bir villanın içinde buluyorsunuz. Ayrıca villanın yolu çok kötü. Son olarak villaya sapılan kısımdan sonrası normal sedan araçlar için zorlu bir parkur niteliğinde. Ben suv tarzı araçla dahi zorlandım.2) Villa sanırım bir kaç villayı içine alan büyük bir arazi içinde kalıyor. Villanın arkasında bir iç yol bulunuyor. Pek gelip geçen olmuyordu ancak villa tam manasıyla müstakil nitelikte değil. Özellikle villanın arka pencerelerinin bu yola bakıyor olması sebebiyle bu durum da rahatsız edici oluyor. Önceki senelerde kaldığım tam müstakil villalarda daha rahat etmiştim.3) Villa dışarıdan bakıldığında genel olarak güzel görünüyor. Taş duvarla gayet çekici ancak içeriye girdiğinizde ahşap zeminler ve ahşap merdivenlerden her adımınızda gıcırtı sesleri yükseliyor. İlk başlarda otantik gelse de 2. günden itibaren sinir bozucu bir hal alıyor. Villadan ziyade köy evi havası alıyorsunuz. Özellikle bebeği ya da küçük çocuğu olanlar için bu durum büyük handikap. Parmak uçlarınızda dahi yürüseniz uyuttuğunuz çocuk gıcırtı seslerine hemen uyanıyor. 4) Mutfak eşyaları yeterliydi. Buzdolabında da ilk gittiğiniz anda ihtiyacınız olabilecek belli temel gıdalar konulmuş oluyor.5) Evin genel temizliği iyi olmakla beraber bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi pek temiz değildi. Özellikle bulaşık makinesi hiç temizlenmediğinden filtresi çok kalın tabaka şeklinde yağ bağlamıştı.Bunu gördüğünüzde artık makinede bulaşık yıkamak istemeyebilirsiniz. Villa sahiplerini de gerekli temizlik için uyardım.6) Ben eylül ayında gittiğim için ihtiyaç olmadı ancak zemin katta klima olmaması dikkatimi çekti. Temmuz ve ağustos aylarında sıkıntı olacağını düşünüyorum.7) Villanın havuzu gayet yeterliydi. 40 metrekarelik, bölgede bulunabilecek büyük havuzlardan birisiydi ve temizdi.8) Bahçe ve havuz temizliği günlük olarak sabah erken saatte yapılıyor. Aslında bu iyi bir şey ancak giriş katın ana kapısında perde olmaması bu durumu kötü hale getiriyor. Çünkü bahçede temizlik yapılırken evin içi görünüyor. Sabah erken uyanıyorsanız bu konu da can sıkıcı olabilir. 9) Ormanlık bir bölge olması sebebiyle böceklerle karşılaşmanız kuvvetle muhtemel. Biz villaya girişte özellikle 'kulağakaçan' diye tabir edilen (bazı bölgelerde çatal avrat diye de bilinir) böcekten olup olmadığını varsa korunmak için ne yapılabileceğini sorduğumuzda villa sahipleri hiç karşılaşmadıklarını duymadıklarını söylediler ancak tatilim boyunca bahçede 4 tane kulağakaçan gördüm. Buna karşı da hazırlıklı olunmalı diye düşünüyorum. Özellikle çocuklu aileler için sorun olabilir. Bunun dışında evin içinde iki tane de kertenkele yavrusu ile karşılaştık ancak küçük ve sevimli oldukları için görmemezlikten geldik.10) Bunların dışında yaşadığım en tatsız hadise çıkış günü saat tam 11.00 olduğunda bahçe kapısında bekleyen Yusuf beyin villanın bahçesine girmesiydi. Evet çıkış saati 11.00 olarak sözleşmede ve web sitesinde belirtiliyor ancak zaman zaman aksaklıklar olabilir. Villanın bahçesine girilmeden önce nezaketen telefonla aranarak bu hatırlatma yapılabilirdi. Yusuf bey bahçeye girip evin kapısına gelip bana "çıkış saati 11" dedi ben de evet biliyorum dedim. Bunun üzerine bana tekrar bir uyarı daha yaparak "ama saat 11 şimdi, 11 de çıkış yapmanız gerekiyordu dedi" ben de zaten bir kısmını aracıma taşımış olduğum geride kalan çantalarımı gösterip "toplandık zaten çıkacağız, 5-10 dk müsade edin" dedim. Böyle bir açıklamayı yapmış olmak bile halen canımı sıkıyor. Pek çok otelde, bu tarz villada konaklama yaptım, zaman zaman geç çıkışlarım da oldu ancak böyle bir davranışla ilk defa karşılaştım. Zaman zaman aksaklıklar olabilir. 5-10 dk hatta yarım saat 1 saat bile gecikme olabilir. Bunlar anlayışla karşılanabilecek durumlardır. Gerekliyse bu ücret olarak da ödenir ancak ben çıkış yapmadan villanın bahçesine girilmesi ve bu şekilde uyarı yapılması cidden çok can sıkıcı oldu ve tatilim tam da böyle kötü şekilde sonlandı. Ayrılırken bu konudaki rahatsızlığımı kendilerine de ilettim. 11) Son olarak bir de depozite meselesi var. Depozito, sözleşme gereği konulmuş bir kural, alınmasında bir sakınca görmüyorum ama çıkış yaparken bir müddet bekledikten sonra depozitoyu hatırlattığımda "tamam birazdan" denilerek bekletildim. Bu esnada evdeki eşyaların kontrol edildiğini anladım. Gerekli kontrol bitince paramız verildi. Bu villada kalmayı planlayanlara tavsiyem eve girişte depozitoyu vermeden önce evde benzer bir kontrolü yapmalarıdır. Sonuçta ben burada güvensizlik üzerine kurulu bir ticaret gördüm. Girişte eksik ya da bozuk teslim alacağınız bir şey çıkışta sorun olabilir. Bunu söylüyorum çünkü önceki yıl kaldığım villada ne depozito istediler ne eşya kontrolü yaparak beklettiler. Depozite isteyebilirlerdi bunda bir problem yok. Turizm sektöründe böyle bir uygulama da yok. Yapılıyorsa bile siz hissettirilmeden nezaket içinde yapılmalı diye düşünüyorum. Açıkçası ben çok rahatsız oldum.Düşüncelerim bunlar. Ben yaşadıklarımı ve gördüklerimi paylaşmaya çalıştım. Burası benim tekrar tercih etmeyeceğim bir villa.Gitmeden önce okuduğum bir iki olumsuz yoruma itibar etmemiştim ancak karşılaştığım tablo bu oldu. Umarım fikir vermesi açısından faydalı olmuşumdur.

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar, memnun kalmadığınıza üzüldüm. Kısada olsa cevap yazmak istedim konular ile ilgili. 1) Google maps tarifi ile misafirlerimiz sorunsuz bir şekilde villaya ulaşıyorlar ancak tekrar kontrol edelim. Villanın son 200 metresi sayfada da belirtildiği gibi stabilize bir yol. 2) Villanın arkasından yol geçtiği de doğru. 3) Zemin ahşap villalarda maalesef bu durumla karşılaşıyorsunuz. 4) Yeterli gelmesi sevindirici. 5) Uyarı için teşekkür ederiz. Temizlik yapan bayanın daha dikkatli olmasını rica edeceğim. 6) Sayfamızda da salonda klima olmadığı belirtildi ancak villa taş bir bina olduğu için ihtiyaç da olmuyor. Misafirlerimizden bir geri dönüş olsaydı taktırırdık. 7) Beğenmenize sevindim. 8) Sabah erken saatte yapılmasının nedeni sizleri rahatsız etmemek. İlgili kişi havuz ve bahçe temizliğini yapıp bahçeden çıkar. 9) Evet girişte sordunuz. Ancak ben bu böcek cinsini hiç duymadım o zaman da dediğim gibi o yüzden nasıl korunacağınızı da bilemiyorum. Kertenkele bu bölgede çok vardır doğru ancak hiçbir zararı yoktur aksine sinekleri uzak tutar. 10) Maalesef villa tatillerinde çıkış saatlerine uyulması en önemli husustur çünkü otellerdeki gibi tüm gün bayanlar çalışmaz sadece 4-5 saatliğine gelip temizlik yetiştirilip bir sonraki misafire hazır duruma getirilir. Giriş ve çıkış saatleri ilgili bir müsamaha gösteremiyoruz. 10) Depozitonun amacı evde bir hasar varsa kontrol edilip kesilmesidir. Prosedür bu şekildedir. Teşekkür ederiz "

Muhammed Raşit Aydos, 26.09.2019
Villa Heredot / Fethiye,               Notu: 4 / 10
" Öncelikle şunu söylemek istiyorum. İyi niyetli ve genelde beklentisi düşük biriyimdir ama Kenan beyin tavırları ve evdeki eksikler bana bu yorumları yazmaya mecbur bıraktı. Geldiğimizde Kenan bey karşıladı, 7x24 rahatça arayabileceğimizi söyledi , 22:30 da aradık , "Allah’ım yarabbim ya, offf, ne var" şeklinde cevaplar veriyor. Neden sinirleniyorsunuz, bir şey demedik diyorum. "Yedik mi evi, ne olmuş yani" gibi ukalaca ve saygısızca cevaplara devam ediyor. Sanırım kişisel başka problemleri vardı ama bunu bu kadar müşteriye yansıtması hiç hoş olmadı. Gelelim evin eksiklerine:1- Giriş kapısında ışık yok. Karanlıkta merdivenlerı çıkıyorsunuz, mangaldaki etleri görmek için cep telefonu ışığı ile cebelleşiyorsunuz. 2- Balkonlar temizlenmemişti. Pisti. 3- Prizlerden bazıları çalışmıyor.4- İnternet yan evle bir kullanılıyor , aşırı yavaş , hiç bir işinize yaramaz. Azıcık paraya kıyın yan eve net bağlatın. 5- Yan evde internet çekmiyor diye, eve haber vermeden modemi kapat aç yapmaya geliyorlar.6- İki mutfak var deniyor ama üst mutfakta hiçbir şey yok, görünürde var yani :)7- Havuz öğlen 2 oldu çalıştırılmadı ve hala temizlenmedi, aradık ya öyle mi oldu şeklinde cevaplar. Çok ilginç. 1 gün geçti yine temizlenmedi. 8- Havuz Işık’larından biri yanıyordu , diğeri sönük yaniyor ve o taraf karanlık9- Evde üst katta tavanlar tahta. Üst kattaki çift kişilik yatak olan oda hariç diğer odaların tavanlarını tahta kemiren böcekler sarmış, gacı gucur sürekli kemirme sesi geliyor. Ciddi rahatsızlık veriyor. Tedirgin ediyor. 10- Evde elektrik süpürgesi yok, yere bir şey döküldüğünde bayagi uğraştırıyor. 100 TL lik el süpürgesi bir şey koysaydınız bari. 4 puan vermezdim aslında, villasepetinin hatırına bu puanı veriyorum. Yoksa 2 ancak eder.

Ev sahibinin cevabı Merhaba Fatih Bey Öncelikle bize yorum bıraktığınız için teşekkür ediyoruz. Biz de bu yorumlar sayesinde siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunmak amacındayız . Modemdeki arızadan dolayı internette sizin belirtmiş olduğunuz hız kayıpları ve kopmalar yaşanıyordu .Bunun üzerine bizde derhal görevli arkadaşı villa ya yönlendirdik internet probleminin çözülmesi için . Evdeki eşiniz yada cocuklarınız doğal olarak görevli arkadaşı içeri almış ve internet konusu çözülmüştür . Siz bu günün akşamı kenan beyi arayıp eve neden birilerini gönderiyorsunuz şeklinde çıkışınca o da internetteki sıkıntıyı gidermemiz gerektiğini belirtmiş . Eğer üsulubu kaba olmuş ise sizden Kenan bey adına özür diliyoruz . Havuzlarımız düzenli olaral günün erken saatlarinde süpürlmektedir ve zaman saati ile otomatik olarak günde 12 saat boyunca çalışmaktadır .bütün evlerde elektrikli süpürge vardır .Villalarımız doğa içerisinde bulunduğu için böceklere karşı düzenli olarak ilaçlamaktadır . Belirtiğiniz bütün eksikler tamamlanmış olup şu anda Villa heredot en çok beğenilen ve rezervasyon alan villalarımızdan birisi olmuştur. iyi günler dileriz Barış İşci "

Fatih Tepeköy, 16.09.2018
Villa Sihir 1 / Dalyan,               Notu: 4 / 10
" Villada 10-18 Ağustos tarihleri arasında 3 aile 8 gece konaklama yaptık. Öncelikle Dalyan da ki çılgın sivrisineklerden bahsetmek isterim. Hepimizi şişlediler desem yeridir. 8 gece boyunca sadece 1 kere ilaçlama yapıldığını gördüm. Dışarıda akşam yemeği yemek sivrilerden dolayı mümkün değildi içeride ise yer sıkıntısı olduğundan mümkün olamadı. Sivrisineklere bir çözüm bulunmadığı takdirde Dalyan da konaklamak hiç mantıklı değil. Villaya gelince; geceliği bu kadar yüksek bir fiyat ödediğimizden beklentimiz de haliyle yüksekti. Evet her odada banyo ve klima olması çok cazip. Bu villanın 2 artısından biri. Diğeri ise havuzu. Havuz büyüklüğü yeterli idi aynı zamanda da hergün temizlendiğinden dolayı temizdi. Eksilere gelecek olursak; villada salon kapılarından birinde sineklik yoktu. Tüm banyoların duşları bozuktu, sürekli başıma düşen bir duş sistemi ile uğraşmak durumunda kaldım. Banyolarda duş dışında kalan ıslak zeminlerde gider olmadığından su birikintisi oldu ki çok tehlikeli bir durumdu, özellikle çocuklar için. Odalardaki sineklikler de düşmeler ve açıklıklıklar vardı, eşim bantlayarak kapatmaya çalıştı. Bunun dışında havuz başındaki 2 gölgelikten biri kırıktı, 7 şezlongdan 3 ya da 4 ünün üzeri gölge oluyordu diğerleri güneş altında idi. Benim gördüğüm eksiklikler bunlar. Demem o ki; eğer düşük fiyatlı bir villa olsa idi f/p açısından durumu kurtarıyor diyebilirdim. Ama bu kadar yüksek paralar alınırken villanın bu kadar bakımsız bırakılması gerçekten tam bir hayal kırıklığı oldu hepimiz için. Villa ile ilgilenen Yalçın bey kibar ve ilgili biri, ama bu anlattığım durumlar kendisine de villa çıkışında ilettim. Villa sahibine ileteceğini söyledi. Umarım en kısa sürede villa da eksiklikler giderilir ve belediye sivrisinekler için çözüm bulur. "

Bilge Karaca, 20.08.2020
Villa Vega / Gökova,               Notu: 4 / 10
" Merhabalar, geçen yıl Villa Sepeti organizasyonu aracılığı ile Antalya tatili yaptım ve çok memnun kaldım bu senede tekrar aynı organizasyon aracılığı ile Muğla tarafında yer alan villa Vega da tatilimi geçirdim. villa sepeti ailesine yardımlarından dolayı teşekkür ederim fakat bu tatilim çok sıkıntılı geçti. ve sebeplerini hemen sıralıyorum. 1. Eve daha ilk girdiğim gece kertenkele gördük ve öldürmek zorunda kaldım eşim çok tedirgin oldu her gün bir yerlerden kertenkele çıkacak korkusu ile tatilimizi geçirdik. ev sahibine bilgi verdik düzenli ilaçlama yapıldığını fakat villanın orman içerisinde olmasından kaynaklı böyle şeyler olabileceğini söylediler yine ilaçlata bileceklerini ilettiler ve ertesi gün ilaçlattılar. tabiki bu bizim kaygılarımızı gidermedi. 2. Havuzun Etrafında çok fazla arı vardı. tatilimin hiç bir gününde dışarıda kahvaltı yapamadık çünkü hemen saldırıyorlardı. Malesef bir gün 10 Dk haricinde hiç güneşlenemedik çünkü arılar saldırıyordu inanın havuza bile olması gereken kadar giremedik çünkü her yer arı hatta eşim havuzun sadece 1 metre karelik alanını kullanabiliyordu 0da tedirginlikle bu durumları da ev sahibimize ilettik ilaçlama yapabileceklerini yani havuzun başına klor dökerek çözün bulabileceklerini söylediler ve yapıldı fakat arılar hiç vazgeçmedi bizi rahatsız etmekten. özetle Arılar yüzünden ne dışarıda oturabildim nede rahatlıkla havuzu kullanabildim. Bunlara rağmen ev sahibi ali bey çok anlayışlı ve her konuda yardımcı olmaya çalışan birisi kendisine çok teşekkür ederim Bebeğimiz olduğu için evde olmadığı halde bebek yatağı aldı ve bu yatağın üstü fileliydi en azından bebeğimiz için arı ve sinek korkumuz olmadı yoksa tatilimizi tamamlayamazdık bile. "

Muammer Yazıcı, 12.09.2017
Villa Harzem / Kalkan,               Notu: 4 / 10
" 1.evin mutfgı cok uzak asagıda yemek yemek eziyet oluyo git gel Yeseniz bile arılar rahat bırakmıyo 2.evin yolu berbat merkeze okadar uzakki anlatamam 3.giriste iki saat beklettiler saat 6 da girdikk eve neymis temizlik bitmemiş 4. VİLLA sepeti hariç ne arayan nede soran oldu bahceyi temizlige bile gelmediler.... kısacası tavsiye etmiyorum bu evi ben hic memnun kalmadım gecen sene bu eve verdigim paranın yarısına villa sepetinden baska bi ev kiraladım cok memnun kaldım bu paraya bu eve yazıkk deymez ........

Ev sahibinin cevabı

Misafirimizi saat 17.00'de villaya aldık ve bir önceki misafirimizin temizliği uzun sürdüğünden dolayı bu konuda misafirimiz haklı. Fakat villanın Kalkana mesafesi sayfada misafirlerimize zaten bildiriliyor ayrıca villaya gelen yol villanın önüne kadar asfalt ve betondur. Yani misafirimizin belirttiği gibi yolda herhangi bir problem ve sorun yoktur. Villamız 2500 mt arazi ve bahçe içerisinde doğa ve yeşillikler içerisinde Patara plajı ve Kalkan deniz manzaralı. Havuzla mutfak arasında mesafe var fakat havuz başında mini buzdolabımız var. Her sabah çalışanımız havuz bakımını yapıyor ve misafirlerimizin bıraktığı çöpleri almaktadır. Aynı şekilde misafirlerimizin bıraktığı çöpleri ve şişeleride aynı şekilde elemanımız almıştır. Belkide misafirimizin beklentileri farklıydı. Bunun dışında misafirimizde hem benim hem firmanın telefon numaraları bulunmaktaydı. Madem bu kadar sıkıntı çektiler ve kötü yorum yapıcak seviyeye geldiller, neden bize veya firmaya haber vermediler. Ben 25 yıldır turizm yapan bir kişiyim, gelebilecek her şikayeti ciddiye almaktayım. Keşke misafirimizde bize iletseydi ve çözüm yollarını kendisine sunabilseydik. Kendisine yorumu için tekrardan teşekkür ederiz. "

Bekir Özkan, 18.09.2018
Villa Aruba / Kalkan,               Notu: 4 / 10
" Bariz köy evini önünde havuz var diye villa olarak bize kiralayan villa sepetine teessüflerimi sunuyorum...2 günlük tatil olduğu için sineye çektiğimiz bir ortamla karşılaştığımı inkar edemicem. Bu köy evinin yolu bile yok... Ciddi offroad yaparak eve ulaşıyorsun. Evde yanılıp yakılıp kalacak olan tatilseverlere sesleniyorum , evde eldivenle ve çorapla dolaşmanızı tavsiye ediyorum, Allah korusun o evden hastalık kapmadan çıkmak bunları gerektiriyor. Yatak ve kanepelerin altına bişeyler düşürürseniz sakın almayın, eğilip bakmayın bile... Bırakın orda kalsın... Zaten daha önce evde kalanlar da öyle yapmış... Elde bulaşık yıkamayı sevmiyorsanız tek kullanımlık tabak çanak götürmenizi tavsiye ediyorum.. Bulaşık makinesi var ama voltaj düşük olduğu için çalışmıyor.. Evin tek artısı havuzunun güzel ve temiz olması...yine de eğlenmeyi bilen insan heryerde eğlenir diyerek 4* verdim...

Villa Sepetinin cevabı

Merhaba Muhsin Bey, öncelikle belirtmek isteriz ki villa, İslamlar Köyü'nde yer almaktadır ve doğal olarak bir köy evidir. Yolu ile ilgili bilgiler evin açıklama kısmında belirtilmiştir. Villamızın sahipleri de İslamlar Köyü'nün yerlisidir ve evini tatilcilere sunmaktadır. Şu ana kadar bu evimizin temizliği ile ilgili bir tek şikayet almadık zira ev sahibesi Ayşe Hanım çok büyük titizliklikle evi hazırlamaktadır. Diğer yorumlarda da evin temizliği ve ev sahiplerinin sıcak evi ve sıcak yaklaşımları ile birçok ifade yer almaktadır. Sizin muhtemelen farklı bir villa hayaliniz vardı, bu sebepten hayal kırıklığına uğradınız. Ancak villanın açıklamaları ve fotorafları bu evin bütün iyi ve kötü yanlarını detaylıca sunmaktadır.. "

Muhsin Dursun, 28.08.2015